• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Instalacija na Drajveri vo Mandriva

  • Ја почнал/а темата
  • #1

a_trpkovski

Intern
29 октомври 2008
1
0
Imam instalirano Mandriva 2009, a skoro sum pocetnik vo linux operativniot sistem i ne znaam mnogu, pa imam problem so printerot (hp LaserJat 1000) za koj nemam drajveri. Ako nekoj znae kade da najdam drajveri i kako da gi instaliram. POZ
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,524
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно