• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Инсталација на Aircrack во Ubuntu

  • Ја почнал/а темата Chejo
  • Време на почнување
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Chejo

Intern
6 мај 2007
43
1
Скопје
Да не знаете како да го инсталирам AirCrack на Убунту линух?
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
Пробував едно време, не успеав и се откажав. Овие од Лугола можеби ќе можат да ти помогнат. Поздрав
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Chejo

Intern
6 мај 2007
43
1
Скопје
Posle dolgo vreme uspeav da go instaliram. Ama vise ne koristam Ubuntu. Koristam backtrack koj e mnogu poefikasen za razbivanje na wep enkripcija.
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Posle dolgo vreme uspeav da go instaliram. Ama vise ne koristam Ubuntu. Koristam backtrack koj e mnogu poefikasen za razbivanje na wep enkripcija.

Јас навистина се зачудев кога го прочитав твоето прашање во врска со инсталација на AirCrack на UBUNTU, си викам што бара да инсталира AirCrack на UBUNTU кога во BackTrack v2.0 FINAL има прилично голема листа на програми :LOL:
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Aircrack добро функционира на Ubuntu. Макар што Backtrack e безмконкуренција. Јас има пробано и разбиено WEP и со Убунту и со Бектрек2 и вториов е без конкуренција како фурија собира пакетчиња.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,995
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно