1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Инста(нт) камера

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од Sludge.Factory, 1 oктомври 2018.

 1. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  713
  1,045
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Во потрага сум по инста камера, полароид, фуџи, што и да е, да не е кинеско. Побарав по големиве продавници, сетек, нептун, амц, техномаркет, но не можам никаде да најдам. Дали имате инфо каде да побарам, а да не е преку интернет? Итно ми треба за поклон
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 2. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  580
  974
  16 Јануари 2016
  Машко
  Во Pix+ во Беверли имаш и полариоид и инстакс и слични
  Instant Film Cameras - Photography
   
  На Oktar и Sludge.Factory им се допаѓа ова.
 3. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,165
  1,795
  13 Јануари 2014
  Машко
  +1 за PixPlus. Земи си Fujifilm Instax Mini 9, го имаш кај нив и како сет со аксесоари, а имаш и резервни кертриџи за нив, исто во PixPlus. И не е драстично поскап споредено со цените низ Европа.
   
  На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...