Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Insomnia Shadow Fury/Fury XT: Ryzen 5 5600/7500F, 16GB DDR4-3200/DDR5-6000, RTX4060 8GB, 1TB NVMe

Статус
Затворена за нови мислења.

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.821
17.584
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
gOJDO додаде нов оглас:

Insomnia Shadow Fury/Fury XT: Ryzen 5 5600/7500F, 16GB DDR4-3200/DDR5-6000, RTX4060 8GB, 1TB NVMe - 55.000/48.000 ден.

Продавам нови Gaming PC-а:

1) Insomnia Shadow Fury XT

MB: MSI B650M-B AM5 DDR5
CPU: AMD Ryzen 5 7500F
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB(2x8GB) DDR5-6000 CL36 AMD EXPO RGB
SSD: Kingston NV2 1TB Gen. 4 x4
VGA: MSI RTX4060 Ventus 8GB OC
PSU: njoy! Synergy 500W 80+
Case: Kolink Observer Mesh
Case fans: 3x Kolink 120mmm aRGB + 2x Kolink 140mm aRGB fans /w aRGB Controller

Гаранција: 3 години на цела конфигурација
Цена: 55000 денари

2) Insomnia Shadow Fury

MB: MSI A520M-A Pro AM4 DDR4
CPU: AMD Ryzen 5 5600
RAM: Kingston HyperX Fury 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB
VGA: MSI RTX4060 Ventus 2X 8GB OC
SSD: Kingston NV2 1TB Gen. 4 x4
PSU: nJoy! Synergy 500W 80+
Case: Kolink Observer Mesh
Case fans: 3x Kolink 120mmm aRGB + 2x Kolink 140mm aRGB fans /w aRGB Controller

Гаранција: 3 години на цела конфигурација
Цена: 48000 денари

Со секоја купена конфигурација можете да купите и:

1) Monitor Cooler Master GM238FFS 24" 144Hz 0.5ms Ultra-Speed IPS за само 7000 денари.

2) Периферија тастатура Aula Aegis TKL red switch RGB, слушалки AULA Eclipse RGB, маус AULA Ghost Shark Lite RGB и Aula Mouse pad M за само 3000 денари.

075 437-061, Кирил

Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.222
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно