Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

insomnia Arctic Blizzard: i5 14600KF, 32GB DDR5, 7800XT 16GB, 1TB NVMe

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.821
17.583
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
gOJDO додаде нов оглас:

insomnia Arctic Blizzard: i5 14600KF, 32GB DDR5, 7800XT 16GB, 1TB NVMe - 92.000 ден.

Продавам нов гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Asrock B760M-HDV/m.2 White
CPU: Intel Core i5 14600KF
CPU Cooler: DeepCool AG400 WH RGB
RAM: Kingston Hyperx Fury 32GB (2x16GB) DDR5-6000 CL40 RGB White
VGA: Asrock RX7800XT Steel Legend 16GB OC RGB White
SSD: Kingston HyperX Fury Renegade 1TB Gen. 4 x4
PSU: DeepCool PF750 750W 80+
Case: DeepCool CH560 Digital White
Case fans: 3x DeepCool 140mm aRGB White + 1x DeepCool 120mm aRGB
PSU cable extensions: 1x MB 24pin, 2x PCI-e...

Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.651
4.649
Писти Охту
од кога то: ssd и кингстон не одат во иста реченица веќе не ти важи (пошто беше најгласен по то прашање)? чисто, за форумов прашувам (пошо беше твое тврдење, а сеа секоја конф ти е со кингстон ссд)
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.821
17.583
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
од кога то: ssd и кингстон не одат во иста реченица веќе не ти важи (пошто беше најгласен по то прашање)? чисто, за форумов прашувам (пошо беше твое тврдење, а сеа секоја конф ти е со кингстон ссд)
Ако сум плукал нешто сум плукал конкретен модел на нешто. Колку ме служи меморија сум плукал по A400. Или ако е и по друго, те молам цитирај ме бидејќи јас не се сеќавам.
Како и да е, никогаш не сум исклучил бренд заради еден лош модел на нешто. Во случајов, Fury Renegade нема ништо технолошки заедничко со Kingston A400 и слично. Било какви заклучоци за квалитет и перформанси донесени за едно од нив не се ни приближни за другиот.

Но без оглед на бренд кога нешто е добро и вреди треба да се ползува. Кога не е добро и не вреди треба да се заобиколи. Во случајов Kingston HyperX Fury Renegade е одлично SSD и најдобар избор за парите.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.127
Мислења
975.156
Членови
35.434
Најнов член
Ljupce Boshkov
На врв Дно