Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Иницијатива

AlexOFMacedon

Intern
5 мај 2007
65
0
Добро би било да направиме нешто за нашата Македонија, па имам една иницијатива, на интернет, на било кој форум, при било кој пратен емаил, официјален, неофицијален, да се стави како потпис линк до владината страна за инвестирање во Македонија http://www.investinmacedonia.com/
 

Katerina

Intern
5 јуни 2007
9
0
Одличен начин на промоција.


Но мене нешто друго ме мачи....што кога ќе стигнат на сајтот. Ние ќе ги изрекламираме и ќе се буткаат инвеститори на сајтот и ...

Нема ништо. Во што да се инвестира. Нема никакви конкретни можности за инвестирање. Интеракција скоро и да нема, само линкови до владиниве институции,... да се изгубиш. Сериозните инвеститори сакаат кратко и јасно: Што се продава, каде да инвестирам..?

Сајтот не е updated од кога постои (Февруари.. мислам) значи мин 5 месеци е со иста содржина.

Најдобро решение е да се направи директориум со различќни профили на корисници кои би имале свој посебен interface за постување на можности и барања за инвестирање. Oд една страна бизниси, индивидуални entrepreneurs, владава со тендерите, а од друга страна инвеститорите. Така би се направил еден matching систем кој би функционирал со сигурност, после добрата изрекламираност на сајтов се разбира :bravo:

Идејава може да се разглобува уште мнооогуу..
 

D

Администратор
31 март 2007
3.915
3.993
www.iwmnetwork.com
Одличен начин на промоција.


Но мене нешто друго ме мачи....што кога ќе стигнат на сајтот. Ние ќе ги изрекламираме и ќе се буткаат инвеститори на сајтот и ...

Нема ништо. Во што да се инвестира. Нема никакви конкретни можности за инвестирање. Интеракција скоро и да нема, само линкови до владиниве институции,... да се изгубиш. Сериозните инвеститори сакаат кратко и јасно: Што се продава, каде да инвестирам..?

Сајтот не е updated од кога постои (Февруари.. мислам) значи мин 5 месеци е со иста содржина.

Најдобро решение е да се направи директориум со различќни профили на корисници кои би имале свој посебен interface за постување на можности и барања за инвестирање. Oд една страна бизниси, индивидуални entrepreneurs, владава со тендерите, а од друга страна инвеститорите. Така би се направил еден matching систем кој би функционирал со сигурност, после добрата изрекламираност на сајтов се разбира :bravo:

Идејава може да се разглобува уште мнооогуу..

:bravo: За вакво мислење.
 

Kafka

Intern
8 јуни 2007
128
19
Iako idejava e stara nekolku meseci(spored datumot na threadot) jas sepak mislam deka organizatorite na http://www.investinmacedonia.com/ voopsto ne mislele na nisto drugo osven na pravenje na stranata (koja voopsto ne e dobra spored mene)... Sepak ako sakame kje treba da se pomacime (pa makar i clenovite na it.com.mk) da napravime nesto dobro so taa web strana. Znaci idejava e super no bez obostrana podrshka i od tie sto ja updejtuvaat i pa kje kazam od nas sto imame sigurno eden mal milion nacini kako da ja ispromovirame BESPLATNO.....

ps. se nadevam deka nekoj sto ja pravel http://www.investinmacedonia.com/ kje go procita ovoj thread i sekoja kritika kje bide svatena kako dobronamerna....
 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1.137
790
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 5900HX
Storage
1TB NVMe
RAM
2x16GB DDR4
Video card
nVidia RTX3060
Case
Notebook Lenovo Legion S7
Mouse
Logitech MX Anywhere S2
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 11
таа страница е глупости у боја. Јас лично од македонија кога ќе ја посетам и кога ќе видам дека е официјална нема да сакам да инвестирам во Македонија а не пак странец да инвестира.
Тоа треба од почеток да се почне. За парите што се дадени за нејзе можело 10 страни 100 пати поквалитетни да се направат. Уствари таа страница е направена за владата бесплатно да се изрекламира по Македонските медиуми демек ете направиле нешто.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Iako idejava e stara nekolku meseci(spored datumot na threadot) jas sepak mislam deka organizatorite na http://www.investinmacedonia.com/ voopsto ne mislele na nisto drugo osven na pravenje na stranata (koja voopsto ne e dobra spored mene)... Sepak ako sakame kje treba da se pomacime (pa makar i clenovite na it.com.mk) da napravime nesto dobro so taa web strana. Znaci idejava e super no bez obostrana podrshka i od tie sto ja updejtuvaat i pa kje kazam od nas sto imame sigurno eden mal milion nacini kako da ja ispromovirame BESPLATNO.....

ps. se nadevam deka nekoj sto ja pravel http://www.investinmacedonia.com/ kje go procita ovoj thread i sekoja kritika kje bide svatena kako dobronamerna....

Веројатно не си ја приметил оваа тема: http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=1488

Таму има пост на човек кој работи за компанијата што го изработувала сајтот :) Компанијата е http://www.4ward.com.mk

Претставникот на компанијата очигледно несака да признае дека страницата е очајна. И покрај сугестиите не е ништо превземено. Повеќе за ова тука
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.007
Членови
35.427
Најнов член
bojan.janicevic
На врв Дно