• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Infrared extender kabel

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
373
184
Барам кабел за IR со 3.5мм конектор кој ќе можам да го закачам на ресивер од телеком. Дали некој има некакво искуство со ова или знае кај би можел да купам од кај нас?
 

InSides

On your way to fame
21 февруари 2009
275
610
Освен ако не се сменило нешто, тој порт е исклучен. Сум се обидувал на двете мотороли и двата Циско STBa.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
373
184
Сакам да пробам на новиве кинезарии што ги даваат дали работи, ако не ке се искористи на друго место. Порачав од али но стигна со 2.5мм конектор и не ми се чека повторно
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,651
Мислења
822,445
Членови
28,287
Најнов член
Eftim555
На врв Дно