1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Информација за Gtx 1070

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од The_EvilLord, 31 Мај 2020.

 1. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  178
  97
  26 oктомври 2019
  Машко
  Ме интересира чисто информативно за колку пари од прилика може да се најде по форумов користена Gtx 1070?Во моментов користам 1060 6gb и сакам да ја сменам (не одма туку во некој од наредните месеци).Прашувам за да знам колку ќеш треба да планирам :)
   
 2. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  900
  2,269
  12 oктомври 2014
  Машко
  12000+-

  Sent from my SM-G975U using Tapatalk
   
  На Speedster и The_EvilLord им се допаѓа ова.
 3. The_EvilLord

  The_EvilLord
  Gaining Experience

  178
  97
  26 oктомври 2019
  Машко
  благодарам
   
 4. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,091
  4,352
  28 oктомври 2008
  Dream Crusher...:D
  Реално, би требало да е така. Но на форумов се провелкуваат 1070-ки за 12-14К (не навлегувам дали се копани или не), што значи дека би можел да направи замена со ~8000 денари доплата.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. ImTheDude
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  407
 2. omegaRED
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  589
 3. ntb91
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,222
 4. Steff_Maja
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  759
 5. Rikimaru
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  558
Вчитување...

Сподели

Вчитување...