• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Информација и искуство за DDStore

Alucard

Шериф
22 октомври 2012
1,964
1,873
Скопје
@imortel: Сериозно...? Неможноста да се клокне графичката, е причина да не купуваш повеќе од кај нив...? Немам коментар...

@BlackOuttheWoRlD: Постот на којшто си реплицирал е стар три ипол години...
 

imortel

Gaining Experience
18 февруари 2012
124
143
Скопје
@Alucard Па да, графичка од кај нив не би купил, ама диск, процесор, рам меморија итн. би купил.
Наредна рам меморија ќе ми биде од кај нив.
 

BlackOuttheWoRlD

Баниран/a
10 ноември 2017
360
54
@imortel: Сериозно...? Неможноста да се клокне графичката, е причина да не купуваш повеќе од кај нив...? Немам коментар...

@BlackOuttheWoRlD: Постот на којшто си реплицирал е стар три ипол години...
па нели е обновена темата?или сум ја обновил малце.:)
Причината е тоа што престанав да купувам од нив,подобро би било од некој член во форумот него ддсторе,и други продавници..
Мојот другар само што купи wifi tenda со 2 години гаранција,тој го провери и кажа
дека не е добро,сигналот кажува дека 100% е конектиран а нема интернет.
Проба да го врати и кажа ќе земе поскапо нешто како тп-линк,му кажаа неможе било отворено,го остави една недела да го проверат и пак ништо.(во друга продавница цикара).
 

Cika

V.I.P
8 декември 2009
2,673
1,407
сигналот кажува дека 100% е конектиран а нема интернет.
За тоа што нема интернет требало евн да ги контактираш. Они имаат ексклузивен договор со ддком за wifi фреквенциите во Македонија.
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,307
4,539
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Затоа ретко кој ги есапи овие од ДДком...

akcija.jpg
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,017
4,314
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Се прашувам колку е кога не е на акција...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,354
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно