Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Инфоком и е-Општество на исти датуми!?

Статус
Затворена за нови мислења.

D

Администратор
31 март 2007
3.906
3.924
www.iwmnetwork.com
Хм... погледнав долу на календарот, и гледам ова:

ИНФОКОМ 2007: 28-11-07 to 30-11-07
e-Општество.Мк 2007: 29-11-07 to 30-11-07

Ако се оди на е-Општество се губи скоро цел ден... а скоро да истото важи и за саемот. Дали не биле добро информирани па настанала ваква збрка, или за друго е работа... не знам.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
289
jas planiraf da odam na e-Opshtestvo.MK ama poradi glupoto shkolo kje odam samo na InfoKom ... Bash da vidam sho kje ima :)
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
За жал нема ништо интересно на Инфоком. Од друга страна е-Општество...може ќе слушнам нешто ново.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Инфоком годинава ќе се одржи истовремено со ФИНЕКСПО 2007 (28-30.11), што сметам дека е разумен потег, бидејќи ќе привлече повеќе посетители. Со оглед на ланското и прекланскато ФИЈАСКО на ИНФОКОМ, тешко дека некој ќе беше заинтересиран не само за посетување на манифестацијата, туку и за учество. Вака...којзнае, умерен оптимист сум.
Но, за опоравување на ИНФОКОМ и враќање на неговиот стар сјај, треба многу работа и од корен да се изменат многу, многу работи.
 

Bojarovski

Intern
13 октомври 2007
8
0
На е-Општество дали мора да се регистрираш за да присуствуваш на конференцијата....?
Од тука ќе оди некој?
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
194
www.zeroscience.mk
mozebi radi ova najvise bi otisol

Безбедност, сигурност и приватност
- г. Богдан Манолеа, извршен директор, АПТИ.Ро и ЕДРИ (www.edri.org) – приватноста
во ЕУ и Југоисточна Европа
- г-а Маријана Марушиќ, директор, Дирекција за заштита на личните податоци на РМ
(www.dzlp.gov.mk)
- г. Љубомир Трајковски, Трајковски и партнери консалтинг – Иницијативата за
информациска сигурност (ИСИ)
- г-а Ана Трповска, Фондација Метаморфозис - проект Заштита и безбедност на
децата и нивните права на интернет (CRISP)/дигитални клубови
Модератор: г. Борче Маневски, Мисија на ОБСЕ во Скопје (osce.org/skopje)

ke vidime zavisno od vremeto
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
И како поминавте ? Пофалби , поплаки ? Јас не успеав да отидам...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.998
Мислења
972.972
Членови
35.347
Огласи
2.934
Најнов член
petkovskamilena
На врв Дно