• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Инфоком 2007

Статус
Затворена за нови мислења.

vladomkd

Баниран/a
22 август 2007
114
0
инфоком како институција е ок. смрт за фирмите што учествуваат на саемот. јас ли да им кажам дека технологијата има напреднато во последниве години? неспособни дебили!
 

Axtrixx

Intern
18 април 2007
16
1
Бев на Инфоком и можам да речам дека на саемот може да се видат само голи ѕидови и празни штандови ништо друго.Имаше 6-7 IT фирми кои имаа изложено по 5-6 производи од кои најголем дел беа принтери.Грешката од лани е повторена.

P.S.Случајно дознав дека за еден метар квадратен на саемот дневно се плаќа 700 евра.Па ако оваа информација е точна тогаш се јасни причините зашто е празен саемот.
 

Медиа

Intern
29 ноември 2007
24
0
Убаво направија импортерите за автомобили, го откажаа учеството на годинешниов саем за автомобили од причина што Скопски Саем не може да им обезбеди современи услови. Да не ја спомнувам астрономската сума која ја бара за учество.

Дали знаете колкава сума бара Скопски Саем за закуп на првата хала за 3 дена? 55.000 евра. Па за тие пари сам ќе си изградам хала.
 

The_Darkness

Gaining Experience
17 мај 2007
103
53
jas mislev da odam utre ama posle ovie komentari,ic da ne se zamaram.taka bev i minatata godina i totalno se razocarav.a ocigledno i ovaa ne se potrudile da napravat nesto za barem da go opravdaat imeto na saemot.:ua:
 
M

Mr.Alien

Гостин
Бев на Инфоком и можам да речам дека на саемот може да се видат само голи ѕидови и празни штандови ништо друго.Имаше 6-7 IT фирми кои имаа изложено по 5-6 производи од кои најголем дел беа принтери.Грешката од лани е повторена.

P.S.Случајно дознав дека за еден метар квадратен на саемот дневно се плаќа 700 евра.Па ако оваа информација е точна тогаш се јасни причините зашто е празен саемот.
Не е точна таа информација.
Еве ги цените за закуп на простор, од официјалниот сајт.

http://www.skopjefair.com.mk/prijavi/fin-info.pdf
 

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
За различни изложувања различни цени...Финекспо не е исто со Инфоком
 
M

Mr.Alien

Гостин
Ти гарантирам дека цените варираат минимално....за ИНФОКОМ се отприлика исти.
Го следам саемот години и години наназад, од 2002 и како рецензент.

Еве тука, http://www.skopjefair.com.mk/manifestacii.htm, избери манифестација од левата колона, во наредниот прозор кликни на пријави (десна колона), и после во средина ПРИЈАВА (име на манифестацијата). да видиш какви се цените.
Тоа 600Е што ѓе видиш е за закуп на куќичка во дворот на саемот.
Но како и да е, и 40 Е за квадратен метар изложбен простор е пљачка, со оглед на тоа што се нуди.
 

NoLander

Intern
11 ноември 2007
216
15
инфоком не е тоа што беше крајните дава пати кога бев се продаваше една купа пиратерија пред халите и во халите едноставно нема смисла секоја година има се помалку и помалку учесници, а може да се нпарви многу интересен со маклку средства

жално е што оваа манифастација нема никаков рејтинг веќе
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,001
Мислења
854,471
Членови
29,633
Најнов член
goran.cvetanoski
На врв Дно