1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Инфо за тутун

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од iq1, 19 Февруари 2011.

 1. iq1

  iq1
  Intern

  173
  4
  20 Јануари 2010
  Ме интересира дали некој има сретнато некаде по Македонија да има да се продава тутун Golden Virginia hand rolling tobacco или било кој од такви брендови и каде во Скопје (ако воопшто има) има продавница за такви работи.
  Поздрав
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,444
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Незнам дали има баш таков ама има две специјализирани продавници за пури и тутун јас што ги знам. Едната е кај кино култура (одма до Вил Хил), другата е кај Кинг Бургер. Провери таму.
   
 3. iq1

  iq1
  Intern

  173
  4
  20 Јануари 2010
  Фала ке проверам :))
   
 4. hebocig

  hebocig
  Gaining Experience

  653
  139
  7 Јануари 2010
  Машко
  Во Веро Тафталиџе, веднаш до чевларот, а и не е лошо да провериш во Тугедр, и некои други тобако-а од повисока класа.
   
 5. lukanoski

  lukanoski
  Intern

  39
  10
  9 Август 2010
  Во новото Веро има продавница за тутун, таму би требало да најдеш, а мислам дека има и во она тобако на рекорд место фреш што е.
   
 6. zelenotosr

  zelenotosr
  Intern

  53
  4
  28 Февруари 2011
  skupi se virginia..bolje da si pusis marlboro :) ista cena ke ispadne :)
   
 7. NetworX

  NetworX
  Intern

  959
  46
  3 Мај 2009
  Нај убаво ако имаш некој пријател што одгледува тутун да ти тргне на страна некое ливче
   
 8. iq1

  iq1
  Intern

  173
  4
  20 Јануари 2010
  Знам дека се скапи, не е проблемот во парите, проблемот е во пронаоѓањето. Немам време да идам до Солун или до фришоп да си купам, затоа барам овде. Марлборо (според мене) е нула за Вирџиниа. :)

  Да бев од Прилеп, можеби, вака ке си купувам Golden Virginia :)

  Фала на одговорите, пронајдов у Веро.
   
 9. zelenotosr

  zelenotosr
  Intern

  53
  4
  28 Февруари 2011
  koja cena i koja gramaza
   
Слични теми
 1. HocusPocus
  Одговори:
  57
  Прегледи:
  7,793
 2. overrated
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,377
 3. Tawe
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  932
Вчитување...

Сподели

Вчитување...