1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ИНФО за ЦЕНА

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од Кристијан Про, 27 oктомври 2013.

 1. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Здраво момци. Сакам да купам веспа. Некако и фрлив око на
  YY50QT-28 - 2T па да не знае некој колку пари е ?!
   
 2. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,355
  1,441
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Земи кола, што ќе ти е веспа. :oops:
   
  На Кристијан Про му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,301
  3,606
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Земи си трактор што ке ти е кола или веспа . Бар ке ти ваде пари овоа :D Дефинитивно си го утнал форумот.
   
  На Dinamit му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,355
  1,441
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Ja ti tomos za 100 evra, pali vozi pa i avotmatik e.
   
 5. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,301
  3,606
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Не барам да купам јас хахахха .
   
 6. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Хехе има време и за тоа
   
 7. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Друже те прашав за мислење за цена а не од што се вади пари. Во секој случај благодарам за одговорот
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,355
  1,441
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Рачуни си накај 1000 евра. Пошто на пазар3 истиот модел ти е 700евра. Колку години си?
  Штом викаш има време значи си малолетен. Така да не го гњави татко ти да си ваде 1000 евра и да се става во трошкови за кинеско срање(неисправни се од кина скутерите) пошто знај за 2-3 макс 4 години ќе ти се расипе. Најдобро кога ќе напониш 18 години(ако веќе си) земи заработи си и купи си кола до кај 3к евра.

  И верувај си го утнал форумот за да прашаш за скутери.
   
  На Кристијан Про му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Не дека сум малолетен имам 18 , ама немам положено :)
   
 10. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,355
  1,441
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Мислам дека и за скутер се полага али незнам, не се разбирам од такви работи.
   
 11. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Абе како што иди работава ќе дојде и за велосипеди да мора да се полага... За 50 скутер дојде да се полага , ами што да зборуваме за 125 или 150 кубици ццц.
   
 12. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,355
  1,441
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Епа секако кога деца на скутери пречат во сообраќајот. Ако е 50 кубика сепак не е заебанција има си правила има си знаци кој мора да се почитуват.
   
 13. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Знам брат , ама објасни ми ситуација , идеме со другар до теренче и пред нас возат веспа малолетници (2 не беа поголеми од 14 годинии) , и што се случува возиме и има полиција и тие малолетниците ни кацига ни ништо си поминаа нас не запреа и не опарија 50 евра заради сообраќајна (поточно мене пошто јас возев :D)
   
 14. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,759
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  Ama tebe Gruevski ne ti e tetka radi toa.

  Inaku on-topic.
  Vespava racunaj 900-1200 Eura, Hamachi ne se i losa firma odprilika 4 godini ke vozis bez problem dokolku vozis domakinski, a ne da probas da letas so nego ili slicno :D, posle 4 Godini ke treba da se menja nesto sigurno.

  Inaku za 50cc motoroi t.e vespi treba da imas potvrda, toa ti e kako dozvola za 50cc motori, kosta okolku 2.500 Denari za povekje info kade mozes da izvadis sto kako obrati se vo AMCM, oni ke ti objasnat najdobro :D
   
 15. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,355
  1,441
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Epe ete samo kaznata mu kostala 50 evra(edna vozacka to ti e) a baska zaso da dava za gluposti vozacki mozacki koga mozelo so tie 50 evra da si kupe nekoja procecna gracficka.
   
 16. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,759
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  Izgleda ne si svesen kolku moze da ti bide na korist eden vakov motor 50cc, eve da zememe primer nekolku raboti koi se pozitivnite strani na motor 50cc.

  Pozitivni.
  1. Trosi nepovekje od 2.8L / 100km.
  2. Ne ti treba vozacka ili nesto , 2.500 denari potvrda + Registraciata mu e trajna, sto znaci ednas registriras i mirna glava za kolku ke potrae motorot.
  3. Ako imas rabota u grad nesto na brzina ako ides so kola nema kade da ja ostavis koj znae dali ima mesto ili nema, so motor ke ides ke mozes da ja parkiras vo mesta kade sto kolata nema sansi da se parkira, primer jas koga idam za u grad motor go ostavam kaj sto e parkingot T-mobile i nikogas mi nemat napraveno problem.

  Negativni.
  1. Treba da si epten vnimatelen od koli osobeno Taxi vazite, ziva katastrofa se koga stanuva zbor za prednost na motor.
  2. Zimoska ke smrznes na nego ama toa e kolku pari tolku muzika :D
   
  На Alucard, olikomerc, LifeBindeR и уште 2 други им се допаѓа ова.
 17. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,355
  1,441
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Заборави да кажеш дека една од најголемите негативни работи ти е тоа што дадеш 700-1000 евра само за скутер. А замисли каква декстоп конфигурација можеш да сколопеш со тие пари мх мх.

  За позитивни работи има да тие се што ги наброја ама тие позитивни работи можат да се извршат и со томос ако е така.
   
 18. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,301
  3,606
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  За тебе само точак а со останатите евра една гејмерска машина :D
   
 19. FATAL ERROR !

  FATAL ERROR !
  Баниран/a

  579
  269
  24 Август 2011
  Нешто слично на твојот избор, знам од кај може да се набави, PESARO 1300Eur.
   
 20. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,006
  18 ноември 2009
  Шо хардвер лежи во тие 1000 евра.:oops:
   
  На Harrabed му/ѝ се допаѓа ова.
 21. FATAL ERROR !

  FATAL ERROR !
  Баниран/a

  579
  269
  24 Август 2011
  го имам видено моторчето, доста е добро, 2т моторче, 50кубика, рачно ткаено седиште, дигитална километража, лед жмигавци и светла, кочници позади и напред дискови и што ти знам таму тинтири минтири :D
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 22. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,199
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  Не ти се прајТ филм за кола значи?
  Не се разбирам воопшто од мотори ама кога би земал би земал некаде на пролет, мој совет.
  </offtopic>
   
 23. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Океј е моторчево :) максимум KMh
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Alex

  Alex
  Gaining Experience

  340
  152
  10 Август 2008
  Машко


  Пластичен хардвер :D
   
 25. FATAL ERROR !

  FATAL ERROR !
  Баниран/a

  579
  269
  24 Август 2011
  ima blokaza na 45 a bez blokaza 75-80 odi... sorry za latinicava :\
   
Слични теми
 1. MARTIN_MKD
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,285
 2. HocusPocus
  Одговори:
  57
  Прегледи:
  7,652
 3. goodboy
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  5,390
 4. sumi
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  784
Вчитување...

Сподели

Вчитување...