1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

info.php [php 5.3.1]

Дискусија во форумот 'PHP, ASP, JSP (JavaServer Pages)' започната од VirusZ, 4 Декември 2009.

 1. VirusZ

  VirusZ
  Intern

  211
  28
  22 oктомври 2008
  Gnu/Linux Hacker
  Здраво дечки,

  пред малку го апгрејдував 'php-то' на верзија 5.3.1 на CentOS 5.4, меѓутоа не ми го извршува info.php ( <? phpinfo (); ?> ) претпоставувам дека имаат некоја друга синтакса бидејќи перфектно си ги извршува php скрипти. Дали некој има идеа што би можело да биде фркава..

  Поздрав

  ViruSzZ
   
 2. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Некои верзии бараат php после прашалничето.
  Пробај со <?php phpifno(); ?>
   
 3. DekoRoker

  DekoRoker
  Gaining Experience

  625
  53
  12 Септември 2009
  Машко
  Студент ФИНКИ
  пробај со ова @Fiasco што ти го кажа... сега пробав со <?phpinfo();?>
  и не сакаше.. ставив php после прашалникот, <?php phpinfo();?>
  и добро го прикажа... подобро во секој <??> таг да ставаш php... Поздрав....
  ПС.. Користам РНР 5.3.0 верзија на WAMP на Win7
   
 4. VirusZ

  VirusZ
  Intern

  211
  28
  22 oктомври 2008
  Gnu/Linux Hacker
  (:) Не сум знаел, а ете може ке ми праи фрки поради тоа, ке сум мислел на останати непотребни ствари ..... Тоа се цени кога се разменува мислења ..... РЕСПЕКТ функционира КОРНЕ (:):muahaha:
   
Слични теми
 1. Dekoo
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,040
 2. bozidar
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  713
 3. Phenomen
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,013
 4. bozidar
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  602
 5. VladimirX2
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  636
Вчитување...

Сподели

Вчитување...