• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Import AddressBook in Hotmail

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

nullx

Intern
17 мај 2007
56
0
www.perfectflow.org
Dali nekoj znae kako da importiram address book na hotmail account (.csv fajl) ?
Sekogas koga ke probam ja dobivam ovaa poraka:
The file you chose is not from the service you selected. Please make sure you have selected the right e-mail service.
probuvav kontaktite vo .csv fajlot da gi razdeluvam so "," ";" i pak ne uspeav. Normalno .csv fajlot(Outlook Express) bi trebalo da izgleda vaka:
Name;E-mail Address
aleksandar;[email protected]

samo sto i za ova mi ja javuva istata poraka. Ako nekoj ima iskustvo so ova neka pomogne.. :tazhen:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,694
Мислења
848,786
Членови
29,430
Најнов член
djpece
На врв Дно