Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

implement WIFI inject and HID

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
515
303
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Здраво ит другари
На кој начин може да применувам или модифицирам frimware-то да подржува injection на WiFi.
Пример кој телефон поддржува режим на инјектирање и монитор?
Џабе оти имам OnePlus 8 pro,само монитор mode работи а инјектирање на мрежа и пакети не работи.
Гледам по YouTube дека може со некој компатибилен телефон да работи инјектирање на пакетите и мрежата.
Благодарам однапред
View: https://youtu.be/58l8n_7_XMA?si=g8-A4ueusWp2lEw8

View: https://youtu.be/runu9Q_BlV0?si=77RANrs1ugjcE7UB
Mi 9t
View: https://youtu.be/9Y4Gt3p-yIY?si=0FnshWEAve-ygtVg
 
Последна промена:

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
515
303
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Здраво ит другари
На кој начин може да применувам или модифицирам frimware-то да подржува injection на WiFi.
Пример кој телефон поддржува режим на инјектирање и монитор?
Џабе оти имам OnePlus 8 pro,само монитор mode работи а инјектирање на мрежа и пакети не работи.
Гледам по YouTube дека може со некој компатибилен телефон да работи инјектирање на пакетите и мрежата.
Благодарам однапред
View: https://youtu.be/58l8n_7_XMA?si=g8-A4ueusWp2lEw8

View: https://youtu.be/runu9Q_BlV0?si=77RANrs1ugjcE7UB
Mi 9t
View: https://youtu.be/9Y4Gt3p-yIY?si=0FnshWEAve-ygtVg
Nexus 6p,s6 edge и др. телефони може со интернален адаптер од телефонот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.549
Мислења
964.772
Членови
34.919
Огласи
2.633
Најнов член
martinbogatinoski
На врв Дно