• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

IMDB “хак“

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
Со инсталирањето на овие скрипти добивате додатни опции на IMDB.com .

Прво што ви е потребно, е да го имате следниот додаток за FireFox:
GreaseMonkey, а можете да го симнете од овде:
Код:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/748
И од кога ќе го инсталирате тој додаток, потребно е да ја инсталирате и следната скрипта IMDB Pirated:
Код:
http://userscripts.org/scripts/show/21977
(само кликнете на Install Script и готово е, не е потребен рестарт на FireFox-от)

После инсталацијата ги добивате следните можности на IMDB
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Еве и од мене еден репутациски поен, бидејќи дел од ова баш и ми требаше. Фала. :bravo:
 

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Имаш и од мене еден, секој ден киснам на странава барајќи филмови и ова дефинитивно ми требаше.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,753
Мислења
864,030
Членови
30,087
Најнов член
Гиги5
На врв Дно