Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Имате ли пристап до Linkedin? Ај проверете на брзинку!

Torlakian

Gaining Experience
21 октомври 2014
286
336
Куманово
LinkedIn: Log In or Sign Up овој ерор ми дава

проверено на компјутер, два телефона, на Неотел, на Телекабел ист резултат

заклучок: Македонија блокирана на Линкедин а?

проверив на VPN на Опера нема проблем.

1668367027952.png
 

Shebby

Intern
6 август 2018
4
1
Регионален пролем е. Зборував со повеќе луѓе, истото е. Има reports и од Бугарија, Албанија, Косово.
Работи со VPN и други workarounds.

Колку шо глеам на твитер шо ги имаат тагнато, clueless се односно"we're investigating".
Напраив и ticket во Help Center не добив повеќе од clear cache, рестатирај, пробај друг browser.

chrome_48t3eljfsH.png
 

cogscape

Gaining Experience
28 јуни 2016
53
98
cogscape's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X
Motherboard
Asus ROG Strix B450-F GAMING
Storage
SAMSUNG 500GB SSD 970 EVO Plus NVMe
PSU
Corsair HX1000
RAM
Kingston HyperX Predator 4x16GB 3200MHz DDR4 CL18
Video card
EVGA 3090 FTW3 Ultra
Case
Lian Li
Mouse
Logitech MX Master 3S
Keyboard
CoolerMaster MK730
Monitor
Dell P2421DC + Dell P2423D
OS
Windows/MacOS
Сеуште не е средено. Некој ја утнал работата :)

 

Shebby

Intern
6 август 2018
4
1
Update од тоа што вратија на Twitter. Би требало да го средат набрзо.

Иницијалниот reply
1668373307533.png
Па следно

1668373351727.png
 

noc32

Gaining Experience
21 март 2016
231
157
Го средија конечно после 10 саати. Сега работи, бар кај мене :)
 

Ragnar

Unstoppable
9 декември 2015
1.889
2.107
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Работи. Во меѓувреме ме додале еден Нигериец и еден Пакистанец.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.502
1.240
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
сега работи :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.850
Мислења
970.142
Членови
35.209
Огласи
2.835
Најнов член
TamaraR
На врв Дно