1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Имаме ли човек во Overnet?

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од skullmonkey, 12 Септември 2018.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,868
  2,984
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Имаме на форумов човек од Overnet или некој што е близок до нив. Сакам да земам повеќе опрема (за фирма) но сакам да прашам дали може на рати да оди.
   
 2. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,237
  2,932
  24 Септември 2012
  Преуслужни биле со мене стално, воопшто не ти треба познат. Ќе се запознаеш. Со Дејан јас сум коминицирал.
   
 3. Steff_92

  Steff_92
  Gaining Experience

  116
  52
  28 Јули 2017
  Машко
  Се сложувам, отиди до кај нив и направи си муабет.
  Добривоје е во продажба, а Дејан ако не се лажам беше шеф или директор.
   
 4. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,868
  2,984
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  И јас земав неколку пати од кај нив ама сакав сеа по телефон да се разберам :)
   
 5. Astro

  Astro
  Guru

  6,103
  8,290
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Тешко дека можеш на рати да земеш освен преку банка. Маржите со кои се работи се минимални, треба они да те кредитираат. Ама види-прашај, може и да помине ако не ти треба целата опрема наеднаш.
   

Сподели

Вчитување...