• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

imam solo3 paket od on.net

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dreamer26

Intern
5 ноември 2007
14
0
posledno vreme mi javuva eror 718 i po nekoe vreme 691 pogresno user name i password?

dali nesto kaj mene e izmesteno ili e kaj niv defektot nemozam da gi dobijam nikako, " alwas look on the brite side of life" ja nauciv na pamet
pozzz...
 

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
За жал не сум на Македонски ИСП и сум поштеден од ваквите глупости.... доколку ги внесуваш точно јузерот и пасот, тогаш можно е да е до нив. Ке те оправат штом се разбудат останатите членови корисници на Он.нет, а јас сакав само да го кажам ова:

:LOL::LOL::LOL::LOL: Како само рандом коментар беше ова....

Во врска со
" alwas look on the brite side of life" ja nauciv na pamet pozzz...
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
А што мислеше кога зема пакет од он нет сега ќе си чекаш малце. Провери си ги убаво да не си ги сменил ако не си чепкал тогаш прати им емаил ако можеш.
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Епа сега кога сте зеле од нив тоа е. Другпат читајте на форумов што пишува за кого, па после земајте интернет.
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Се што направиле две компании е логично. Сега јас треба да кажам дека сум крајно разочаран од он нет, па не иде така да речам кога знам дека немаат доволен капацитет. Користев до пред некој ден wifi и што добив прекини по неколку дена, не земав адсл од оннет зошто знам дека и таму така ќе ми прават и како врв на се неможеш да ги добиеш по телефон.
На мт нет неможеш да им замеруваш зошто се монопол ама па затоа нудат подобар квалитет, сега кога цените се прилично ниски и слични. Мислам дека овде гордоста треба да се тргне ако сакаме квалитетен интернет.
Мислам не ги подржувам ни едните ни другите бидејќи сеуште нудат смешни пакети ама се во свое време нели.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
МтНет се далеку пред ОнНет и во квалитет и во инфраструктура.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Imam eden problem so internetot. Bez da se konektiram mozam da surfam. Ja izbrisav konekcijata i pak mozam. So e problemov?
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
Ne be od On.net e. I bez da se konektiram mozam da rabotam. Na zivci mi odi.
не ми текнува сеа на дефултана ип адреса, сигурен сум дека наредниот под мене ќе ја каже.Зборам за ип адресата преку кој што го менаџираш модемот.Види да не ти е ставено во Pppoe мод на работа со искуцан user и password.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
не ми текнува сеа на дефултана ип адреса, сигурен сум дека наредниот под мене ќе ја каже.Зборам за ип адресата преку кој што го менаџираш модемот.Види да не ти е ставено во Pppoe мод на работа со искуцан user и password.
Јас мислам дека доколку му е подесено на PPPoE тогаш нема да му работи конекцијата која ја користи за нормално конектирање.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
849,543
Членови
29,448
Најнов член
Whale332
На врв Дно