• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Имам предлог за Вас

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

5tef

Intern
7 јануари 2008
25
0
бапнете реклами на форумов, за некоја фима, со оваа посетеност на формумов ке се наполните со пари
:wohoo: :wohoo: :wohoo:
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Vo pravo si psybaron od tuka mnogu malku luge klikaat na takvi ads.baneri i dr reklami.Da se zaprasame kolku pati sme kliknale na banerite dole od forumov.Jas iskreno imam kliknato samo 2 pati.A kaj sto e banerot (srekni praznici itn) moze da se stavi baner kako reklama za nekoja firma(dokolku ima) i dosta pari bi si zemale administratorite>:)
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Мое мислење е дека би можеле да се додадат реклами кој се од фирми кој нудат компјутери, ИТ решенија и такви работи. Веројатно тие фирми би биле од Македонија ( АМЦ, Ривер Софт, Анхоч итн.)
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Јас мислам дека не треба да се стават реклами, оти по некое време ќе се преплави цел форум со реклами, а нешто што најмалку сакам да гледам по web страници се реклами.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
И јас мислам дека не треба да се почнува со реклами, иако истите носат одредени приходи. Форумот е добар вака и мислам дека е најдобро така да остане!
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Сепак последниот збор го имаат админите. Не заборавајте дека сите трошоци ги плаќаат од сопствен џеб.
 

pudge

Intern
28 ноември 2007
128
1
Сепак последниот збор го имаат админите. Не заборавајте дека сите трошоци ги плаќаат од сопствен џеб.
abe milion dolari da ne davaat sekoj den, golemite pari gi davaat.....

ako im doslo na niv do pari ke stavat reklami, dodusa i veke imaat reklami bezrazlika dali zimaat pari od niv ili ne. A i nema nisto tuka pogresno od stavanje na reklami.....
 
M

Mr.Alien

Гостин
@5tef
@ COMMANDER

Реклами....како тоа убаво звучи. Да сте живи и здрави за оваа убава мисла.
И еве ви еден предизвик - ако успеете да ИЗВЛЕЧЕТЕ ПАРИ за реклама од нашиве стипси, т.е. компјутерски фирми, ви давам 50% од сумата.
Не знаете со какви си имате работа.......беспари би сакале, нема проблем.:LOL::LOL::LOL:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #15

5tef

Intern
7 јануари 2008
25
0
ова ми звучи како некој веќе да се обидел
:rolleyes:
нема гајле, добронамерно беше =)
 

Fant0m

Intern
18 септември 2007
21
0
Ама да не стане како сајтот на ОнНет. Тие кога напукале реклами, партал праат на цел интернет, а и плус дур не се испунат нема нисто да видиш од страната
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,882
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно