• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Imageshack нов сервис- директни торент превземања

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
greylogovl6.pngImageshack воведе нов сервис - торент превземач бета

Новиот сервис овозможува спуштање на било кој торент во нивните сервери и потоа дава директен линк за превземање. Со ова се избегнува оптеретувањето на интернетот на домашниот компјутер, и голема брзина при директно превземање.

Бесплатно регистрираните корисници имаат месечен лимит од 15 гига на серверот и 15 гига месечен трансфер, секако додадени се платени сервиси со поголем месечен лимит (нов месец = нов лимит)

Проблемот е што откако ќе се спушти торентот на нивните сервери, по автоматизам прекинува делењето на торентот (seeding), доколку сите би го користеле овој сервис, би немало кој да ги аплоадира торентите :ermm: што значи дека торент сајтовите можно е да ги блокираат нивните IP адреси.
Ќе видиме како ќе се одвиваат работите наскоро.

За регистрација http://tor.imageshack.us/tor/

Измени: Заборавив да напоменам дека .torrent фајлот може да се качи или од компјутерот, или да се копира линк од торент сајт

ihtorrentla7.jpg


поз
 
Ама чекај, иако торентот не е илегален, сепак кога imageshack ке го симнат фајлот од торентот за тебе, тие се здобиваат со самиот фајл кој ти го нудат тебе за симињање. Не ми звучи баш розево за нив, ке им стигне некоја тужба изглеа....
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,057
Мислења
870,963
Членови
30,389
Најнов член
DennyGir
На врв Дно