Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

iMac 27" Retina 5K; Late 2015

m4rk0

Intern
2 март 2018
0
36
m4rk0 додаде нов оглас:

iMac 27" Retina 5K; Late 2015 - 26.500 ден.

Го продавам iMac-от од насловот, со следните спецификации: i5 процесор, 32gb DDR3 1600MHz рам, 2tb fusion drive, AMD Radeon R9 M395 2gb графичка. На дисплејот во левиот дел при подолго време прикажување на иста слика се појавува краткотраен burn-in (прикажан на сликтие), кој по некое време исчезнува и не смета при работа (претпоставувам чест проблем кај овие модели). Компјутерот е во многу добра состојба и функционира без проблеми.

Напомена: не доаѓа со тастатура и маус.

Видете го целиот оглас...
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.423
9.354
@Astro па што се смееш, не е лоша ценава со оглед на тоа што добиваш PC + 5K монитор
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.626
17.121
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
@Astro па што се смееш, не е лоша ценава со оглед на тоа што добиваш PC + 5K монитор

Абе искрено, 9 години е стар компјутерот, и5ка е и мониторот иако е 5к, сепак има брн-ин. Шознам, не е дека е њоњ понудава.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.277
Мислења
977.750
Членови
35.575
Најнов член
fortspecialities
На врв Дно