• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Има ли некој лек за ова?

Статус
Затворена за нови мислења.

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Се работи за филмот The Golden Compass [2007]. Кога ќе се пушти филмот нонстоп стои оваа порака. На сајтот што го пишува нема ништо. Ако некој може да помогне нека пише да не биде за џабе симнувањето
Фала
Поздрав
filmmw6.jpg
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Види ја странивата што ти ја пиши. Ако има мешто спушти, мислам кодеци. Ако не филмот е заштитен и нема спас.
Со торент спушташ а? Мене вака колку ми има праено...
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Има нешто на сајтот таму, регистрација и сл. и на крај не ја подржува областа каде се наоѓам (МКД) јбг
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
193
www.zeroscience.mk
хмм а можеби е и некој малициозен податок...де дај точно името на фајлот и провери го убаво со некои "проверувачки" софтвери ;)
 

JimmyKing

Баниран/a
21 септември 2007
49
0
Brsi go filmot. so kodekot od strana samo ke go pusta ali toj kodekot kojznae sto uste ke instalira, brisi i simni si go od drugo mesto. baraj nekade kade sto ima komentari za downloadot.

sega vidov bara prvo da se registriras na drug sajt preku niven link, pa po mail ke ti pustat link za download itn. Brisi go filmot
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Хмм имаат процедури да го земеш кодекот. Дали имаш инсталирано некој codec pack и ако да тогаш кој ?

Можеш да пробаш со K-lite codec pack еве страна за кодеци

Imam K-Litele codec pack инсталирано, не помага


Точното име на филмот е The Golden Compass [2007] DVD SCREENER [Eng] XviD
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Бачко а да си го изнајмиш ти филмот од видеотека, не ли ти е тоа најпаметно + ќе си имаш и превод и се што сакаш
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Ај ќе пробам и со тоа

П.Ц. Предизвик ми е да го ресшам проблемот, лесно за изнајмување
 

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Namesto divx paketot, go preporachuvam k-lite codec pack-ot koj e kompletno besplaten. Pokraj kodecite, paketot nudi alternativi za real player i quick time koi rabotat daleku pobrzo od samite real player i quick time.
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Namesto divx paketot, go preporachuvam k-lite codec pack-ot koj e kompletno besplaten. Pokraj kodecite, paketot nudi alternativi za real player i quick time koi rabotat daleku pobrzo od samite real player i quick time.

Download [ K-Lite Codec Pack 3.6.2 FULL ]--- Ако мислиш на ова не помага го ставив. Имав скоро проблем исто така со заштитен видео материјал ама случајно гуглајќи налетав на програмче кое го конвертира, арно ама тука тоа програмче не помага

ОК фала за советот
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Download [ K-Lite Codec Pack 3.6.2 FULL ]--- Ако мислиш на ова не помага го ставив. Имав скоро проблем исто така со заштитен видео материјал ама случајно гуглајќи налетав на програмче кое го конвертира, арно ама тука тоа програмче не помага

ОК фала за советот

не ќе да е XVID затоа што K-lite pack го има и XVID меѓу останатите кодеци ...
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Би ти препорачал да си го симнеш BS Player PRO , најдобар плеер на дивикс филмови барем според мене. Го користам подолго време и ептен сум задоволен од него, башка ако не разбиреш многу англиски имаш опција и за Load Subtitle...

Поздрав и среќна нова година.
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Би ти препорачал да си го симнеш BS Player PRO , најдобар плеер на дивикс филмови барем според мене. Го користам подолго време и ептен сум задоволен од него, башка ако не разбиреш многу англиски имаш опција и за Load Subtitle...

Поздрав и среќна нова година.

Одличен избор. И јас веќе долго време го користам BS Player PRO... Перфектен е ;) Според мене најдобар Player за сите типови на видеа, не само за DivX. Го препорачувам на сите ;)

About The Topic:
Биди сигурен дека во тој кодек што ти е понуден да го спуштиш од сајтот има и '' бонус '' малициозен додаток.
Обично такви '' додатоци '' најчесто се додаваат во кодеци, програми за download - ирање, toolbar - и за прелистувач (Mozilla Firefox, IE и сл.) и обично е нагласено дека ако нив не ги инсталираш, не ќе можеш да го гледаш видеото или да спуштиш одредена програма...
 

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
BS Player vredeshe dodeka beshe besplaten, posle toa pochnaa reklami da stavaat i go napravija gjubre. Spored mene podobar player od nego e MPlayer for Windows.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
901
75
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
BS Player e besplaten samo treba da go najdes so torenti. I toa najnoviot 2. nesto bese.
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1.640
186
Се работи за прилично нов филм. Бидејќи не помогна ниедно од можните решенија не би ме чудело насловот да е искористен како мамка за ширење малициозни кодови. Би те советувал да го скенираш целиот систем со некој анти вирус.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.421
Мислења
900.669
Членови
32.138
Огласи
511
Најнов член
dangelovski
На врв Дно