1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Има ли некој искуство со SMARTY PHP platforma?

Дискусија во форумот 'PHP, ASP, JSP (JavaServer Pages)' започната од Neso, 21 Април 2014.

 1. Neso

  Neso
  Gaining Experience

  218
  247
  14 Јуни 2008
  Машко
  Montazer
  Имам еден сајт кој што треба да се реставрира. Стигнав до моментот кога се отвара, ама сите менија место да прават редирект кон соодветен .tpl фајл, остануваат на .HTML и нормално error 404 page not found. Правена е со smarty template engine :

  http://www.smarty.net/forums/index.php

  .tpl nastavka imaat template fajlovite na smarty
   

Сподели

Вчитување...