1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Има ли некој искуство со mSATA SSD?

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од skullmonkey, 13 Август 2012.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,167
  3,296
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Гледам на матичнава која ја меркам има mPCIe со mSATA поддршка, па ме интересира имал ли некој искуство со ова?
  • Има ли кај нас на пазар вакви модули?
  • Подобро ли е од класично ССД или не? (во однос на брзина, а не на простор)
  • Кои контролери ги има, само SandForce или има и некои подобри?
  • Подобро е Mushkin Chronos deluxe 120GB или да го заменам со Mushkin Atlas mSATA 120GB?

  Фала,
  [email protected]
   
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,927
  27,637
  4 Септември 2008
  1. Незнам.
  2. Не, далеку од подобро.
  3. Има и со Марвел 88MSS9174 - C400.
  4. Да, подобро е.
   
  На ImTheDude му/ѝ се допаѓа ова.
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,167
  3,296
  25 Април 2007
  Машко
  Актер

Сподели

Вчитување...