Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Има ли графичари во 3ds max

Dark_Crow

Intern
10 април 2007
89
0
www.myspace.com
Јас работам малку 3ds MAX но анимациите ми се слаба страна...
Повеке сум работел на моделирање
 

sote

Intern
22 ноември 2007
17
1
jas se prijavuvam za kreiranje na biped i quadruped animacii imam solidno iskustvo i vo kreiranje na dosta kvalitetni facial normal maps
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
o.k. a sto imas raboteno?
p.s. kako stois so texturiranje

од 3д многу малку знам , имам правено некои едноставни работи само но посериозно немам навлезено...
Инаку областа за која сум јас стручен е видео монтажа,звук и 2д анимирање во After Effects , исто така имам познавање и од Photoshop ...

Отворен сум за соработка ако можам да помогнам :bravo: Отсекогаш сум сакал да работам game development но сум немал време а ни екипа....
 

desperado

Intern
1 мај 2007
22
0
hm

interesno, kako sto znaes treba da se pravi intro za igrata, a i treba covek so poznavanje na photoshop za prigotvuvanje na texturi,
ako sakas da se vidime pratimi privatna poraka, ke ti pratam tel.br.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
911
82
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Јас правам модели ама ако згрешам нешто (а тоа често се случува луѓе сме) и ме нервира и го бришам цел проект.
Пр. Ќе го направиш моделот до полу и ќе згрешиш нешто и го бришам.
Таков карактер имам знам дека не чини ама тоа е.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Јас правам модели ама ако згрешам нешто (а тоа често се случува луѓе сме) и ме нервира и го бришам цел проект.
Пр. Ќе го направиш моделот до полу и ќе згрешиш нешто и го бришам.
Таков карактер имам знам дека не чини ама тоа е.

Што се однесува до грешките, да точно е секој греши. Но, треба малку повеќе да бидеш стрплив и да учиш од грешките и да ги поправиш. Тоа е патот до успехот. Никој не стигнал до целта лесно и без грешки. Биди поупорен и без нервоза и сигурен сум дека ќе успееш. :bravo:
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Сум чул за 3Ds.max ама не знам да работам во него. Имав на CD ама нешто не биваше. Каде може да го купам и колку а иначе сум чул дека може да се прават многу добри модели со него.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Сум чул за 3Ds.max ама не знам да работам во него. Имав на CD ама нешто не биваше. Каде може да го купам и колку а иначе сум чул дека може да се прават многу добри модели со него.

Еве ти од тука можеш да спуштиш trial верзијата на Autodesk 3D Studio (3ds) Max 9. Пробај ја па ако ти се допаѓа после барај го ЦД-то. :bravo:
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Фала, а некој да не знае каде има бесплатно упатсво за почетници (на интернет)
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
911
82
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Туторијали за 3ds max имаш на www.3dtotal.com ако успееш сите да ги направиш не мора да бараш и други страни. А имаш и на www.3dluvr.com , www.tutorialized.com и мислам доста се, ако ми текнат други ќе ти кажам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.221
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно