• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

I'm Giving To....

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Search and Give е новото мото на Мајкрософт, поточно на нивниот пребарувач, Live Search.

Имено, ако пребарувате преку http://searchandgive.com , со секое ваше пребарување донирате 0,01$ на организација по ваш избор.
Ако е вистинито, баш би било убаво и вака да се донира.

Јас лично одбрав World Wildlife Fund, Inc., и имам донирано дури 0,03 долари :D, али ги има полно организации.

Затоа, ајде сите:

 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Мене ова повеќе ми личи на реклама,за да имаат повеќе корисници,ако е вистина тогаш е супер.
 

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Епа реклама е.... имаат пари луѓето, сакаат да ги дадат во хуманитерни цели и место да ги даваат туку така си викаат зашто да не направиме реклама... кој ќе пребарува = донира по 0,01$.
Барем според мене :)
енивеј добра идеја :bravo:
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
kamo sreka site vo svet da bea taka velikodusni...
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
LUGJE......

Dajte da napravime edna zaednicka organizacija i ke klikame po celi denovi.......i ke praime pari..........posle ke delime profit:D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
хх, може. На Бух.то ќе кликаме со мојот програм, а на ClixMX со јаваскрипт финтата :p
 

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
хх, може. На Бух.то ќе кликаме со мојот програм, а на ClixMX со јаваскрипт финтата :p
ахахахаха на Бух.то ќе кликаме, а на ClixMX ќе клика јава скриптата хехехехех

бтв добра идеја :D:bravo: само профитот на колку ќе го делиме? 100$ на 100 души... таман за тост :LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,269
Членови
29,471
Најнов член
DaDzoce
На врв Дно