• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Игри за X-Box да ги играм на PC ?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

freelife

Intern
28 јануари 2008
7
0
Dali nekoj znae da mi kaze zatoa sto ne sum mnogu upaten vo ova dokolku najdam igra na int. sto pisuva za x-box ke moze da ja igram na pc. Fala odnaped za odgovorot.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Не ако не си симнеш некој емулатор за x-box игри.
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Тешко дека ќе можеш да ја играш. тоа ти е исто како да ставаш игра od PlayStation на PC
 

sini6a

Intern
11 мај 2009
485
30
Можеш да ја играш. Само потражи на гугл емулатори... а и од PlayStation можеш да играш на ПиСи само со емулатор :)
 

NetworX

Intern
3 мај 2009
959
46
@MARTIN_MKD ako ne si dovolno informiran ne pisuvaj bez vrska si postojat emulatori za PS ama neznam za xbox (ne mi pritrebal) Probaj tuka moze ke ti pomogne
 

jordan912003

Intern
25 јули 2009
2
1
Za PlayStation 1 mozno e da se igraat igri na PC. Samo sto PlayStation 1 e od negde '94 godina i koga mozno e bez problem so emulator da se igraat igrite od nego na PC. Problemot so PlayStation 2 (i so toa i Xbox-ot, zatoa sto se ista generacija konzoli) e deka postoeckite emulatori (koj sto se posebna prikazna), kolku i da se efikasni, ne e bas lesno da go koristat hardware-ot na PC-to do toj stepen za da napravat kompleten render na igrite od PlayStation 2 i Xbox generacijata. Mozno e da se koristat ovie emulatori, samo sto igrite ke imaat mnogu, MNOGU lag (seckanje) na denesnite sekojdnevni kompjuteri, kolku i da e silen vasiot kompjuter. Na primer, mojot najjak kompjuter e 2.33 GHZ Intel Quad Core so 8 GB RAM i so super cooling i sepak koga go probav ovoj emulator imase mnogu, MNOGU seckanje. Ako imate pobrz procesor i poveke memorija otkolku sto jas imam, povelete i probajte dali ke raboti podobro na taa konfiguracija. Ama za tie sto imaat poslaba ili priblizna konfiguracija i sakaat da igraat PS2 ili Xbox igri bez nikakvo seckanje, togas dzabe e da si go trosite vremeto so PS2 ili Xbox emulatori zatoa sto ke vi secka mnogu i nema da mozete da igrate.
 

sini6a

Intern
11 мај 2009
485
30
Е тука си во право. Иначе јас играв од ПС2 игра на ПЦ ама многу тешко одеше. Којзнае колкава конф. ти треба :D поздрав
 

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
721
221
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
Иначе јас играв од ПС2 игра на ПЦ ама многу тешко одеше. Којзнае колкава конф. ти треба :D поздрав
Тоа е точно.Значи еве ви за PS2 игрите да ги играте на pc минимум и препорачани пребарувања.
Minimum
* Windows/Linux OS
* CPU that supports SSE2 (Pentium 4 and up, Athlon64 and up)
* GPU that supports Pixel Shaders 2.0
* 512mb RAM
Recommended
* Windows Vista 32bit/64bit
* CPU: Intel Core 2 Duo @ 3.2ghz or better
* GPU: 8600gt or better
* 1gb RAM (2gb if on Vista)

BTW За X-box нема уште толку јак pc за да ги пушта игрите,т.е има ама тоа е претерано.Треба да имате pc од 3000 евра:isplashen::isplashen::isplashen:
 

sini6a

Intern
11 мај 2009
485
30
Даа, а и неверувам дека има за иксбокс, тоа ќе тражи повеќе и од ГТА 4, ненормално :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,557
Мислења
859,405
Членови
29,952
Најнов член
trajced
На врв Дно