• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Игри за тепање време

e r i c

Баниран/a
27 ноември 2007
45
2
Ова е тема во која ќе се поставуват линкови кои водат до сајтови со freeware, shareware и trial игри!
Пиратерија овде и на било каде на форумот е строго забрането! За повеќе информации прочитајте ги правилата на форумот и придржувајте се кон нив.

Cool Game со тенкови (5MB)

http://www.heartbone.com/download/EasyTank.zip

Dude the Snowman
http://www.nur-freegames.de/cgi-bin/out.cgi?id=visual

Bomberman
http://g1.acid-play.com/download/06a175af/BomberMan_VB_Install.zip

Why Did The Chicken Cross The Road
Everyone has heard the age old question about why the chicken crossed the road. In this fun flash game you play a chicken who tries to get across without getting killed.
Adresa: http://www.guzer.com/games/chicken_game.php

Archery Simulation
Try your hand at shooting a bow and arrow. See if you can get a bullseye. It takes a little while to get the hang of it. Press the D key on the keyboard to fire your arrow.
Adresa: http://www.guzer.com/games/archery_simulation.php

Lucky 777 Flash Game
Sort of a casino type game. Click the objects at the bottom to place your bets then click the start button to spin. Try to see how much money you can rack up. Hit 777 to get the most cash.
Adresa: http://www.guzer.com/games/777.php

Air War Game
The object of this game is simple. Try to shoot the helicopters, missiles etc before they can fly off of the screen. You need to get 1000 points to continue.
Adresa: http://www.guzer.com/games/air_war.php

Feed The Cricket
In this game you play a cricket who has to eat the green power pellet to survive. Use the arrow keys to move around and try to avoid the bees because they will kill you.
Adresa: http://www.guzer.com/games/amiragame.php

Aspen WorldWide Skiing
www.pcigre.com/component/option,com_docman/task,doc_details/gid,41/Itemid,29/

Animal Maraton
www.pcigre.com/component/option,com_docman/task,doc_details/gid,40/Itemid,29/

Among the clouds
http://www.pcigre.com/component/option,com_docman/task,doc_details/gid,39/Itemid,29/

Alpha Zoo
http://www.pcigre.com/component/option,com_docman/task,doc_details/gid,38/Itemid,29/

virtual weed:
http://www.bongload.org/files/stoner/virtualgrow.zip

Turok:Dinosaur Hunter
http://www.squakenet.com/bombgames/download.asp?id=98&lang=us

Овде имате и онлајн игри и игри за даунлоад(фривер)
http://www.2dplay.com/freecontent.htm

www.miniclip.com

http://www.realapex.com/downloadable/

http://www.reflexive.net/

http://www.donstalens.com/fun/zabava/igrice.php

http://www.acid-play.com/

http://www.astatix.com/

Поздрав.
 

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1.133
623
delicon.mk
Ако има некој вишок време нека го испотепа тука, или пак нека ми го подари неговото време мене, па да имам повеќе. :)
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
Игра за тепање време ви е World of Warcraft. Подобро почните да се дрогирате одколку да купите account :) Чим купивте account... Или пишавте квадрат, или ке ве избркаат од школо (мн. неоправдани), или ке напуштите работа :)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
The Traveler IQ Challenge

Интересна игричка за проверка и освежување на вашите знаења од географија.
Обидете се барем приближно да ги погодите. Внимание, секој километар се пресметува.
Внимавајте барем да ги погодите континентите. Одлична географска игричка за деца и возрасни.

Играјте тука.
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.222
Мислења
919.120
Членови
32.885
Огласи
1.036
Најнов член
link4aa
На врв Дно