1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Игри за деца

Дискусија во форумот 'Игри' започната од pipelin, 21 Април 2013.

 1. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,260
  859
  8 Мај 2010
  Машко
  Ми се качија на глава па морав да симнам некои игрици за деца.
  До сега најдов 2 игри од Logi едукативни (Мали музиканти, Морска Авантура) + Plants vs Zombies, Peggle, Virtual Families 2,
  Немам појма за други па доколку имате некаков предлог пишете барем да соберам уште неколку игрици.
  Возраст: 5+ (за машко и женско)
   
 2. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
 3. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  326
  194
  26 Мај 2007
  NoLifer
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Revan

  Revan
  Gaining Experience

  660
  310
  25 Мај 2008
  Crash Bandicoot, Spyro, Hercules, Aladdin, Rayman, Tarzan и слично.

  Порано имаше одлични шарени детски платформери, во денешно време речиси и ги нема.

  Повеќето се за PS1, симни си емулатор за него и купи 2-3 гејмпади Hantol со Playstation конфигурација на копчиња, ефтини се повеќе од 300 денари сигурно не се.
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,720
  2,016
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  http://igrezadecu.com/ Јас на времето го играв tarzan, lion king, revot, barbie(оваа не сум ја играл:D)
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,365
  193
  22 Декември 2007
  Re-Volt! Прекрасна игра со колички на далечинско, лесна за играње и задоволувачка графика.
  Директен download линк.

  И најновиот пач (создаден од заедницата) за подобра мрежна игра. Исто така мислам дека може двајца да играат од ист компјутер. :)

  Поздрав
   
  На fazrijan, pipelin, masterficx и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,720
  2,016
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  веке кога сервираше се како да не ја изиграм уште еднаш да се потсетам на младешките денови, а за комплетно ужувањe ја враќам во употреба старата машина пентиум 4ка и 15"crt.

  Благодарност до @386ka
   
  386ka, pipelin и на masterficx им се допаѓа ова.
 8. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,649
  1,444
  27 Јануари 2011
  Машко
  www.y8.com

  Овде има милион игри за деца.
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 9. stoneeater

  stoneeater
  Gaining Experience

  86
  55
  23 Јули 2010
  Побарај по торент Alawar games компилација (10GB image) со преку 300 игри, како и Popcap игрите (преку 70 во кои ги има и дел од горе споменатите игри) ,a може и Bigfish или GameHouse со по 100-тина игри во нив.Повеќето мислам дека ке ти одговараат.Поздрав
   
  На Enis-Phantom и pipelin им се допаѓа ова.
 10. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,453
  920
  1 Април 2012
  Машко
  Toolkid?
  Се користеше во училиштата порано за едукација на деца од 2-3 одд. и на Македонски е. Моментално сум од телефон, кога ќе дојдам од пц ќе ти дадам линк, а ако не те мрзи побарај низ темата за тулкид, мислам дека тамо имам ставено линк
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 11. TMT89

  TMT89
  Gaining Experience

  44
  107
  23 Март 2011
  Машко
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,871
  1,759
  22 oктомври 2012
  Машко
  Како бе никој до сега не ги спомна Angry Birds...? :)
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Shutter

  Shutter
  Gaining Experience

  349
  120
  29 Декември 2010
  Машко
  Студент
 14. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,260
  859
  8 Мај 2010
  Машко
  Симната и тоа 2 верзии!! како и некои игрици од bigfishgames.
  Фала на сите за предлозите.
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 15. maci

  maci
  On your way to fame

  2,889
  649
  2 Април 2008
  ми требаат исклучиво ЛОГИ игри за деца.кој има нека сподели.
  за хуманитарна цел е.
  јас ја имам морска авантура и весели игри.
  морска авантура им ја преснимав но
  весели игри неможам да ја преснимам,доаѓа до пред крајот и закочува.има dll фајл кој неможе да се копира,дали е изгребано малку или има заштита незнам.
  на самсунг двд не ја отвара,на пионир ја отвара да се игра.
   
  Последна промена: 27 Јануари 2015
 16. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,260
  2,492
  19 Јули 2013
  Тоа dll-to не се користи, само за заштита е. Не можеш да го ископираш, а доколку го нема играта не работи.
  Но, ако го креираш со исто име и големина, ќе пројде.
   
 17. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  336
  412
  18 ноември 2013
  Машко
  Rescue team сериите што знам дури и јас онака некогаш седнувам да тепам време на нив, исто и Rescue Frenzy скоро исто како претходнициве негови :)
   
 18. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  Не сум сигурен дали функционира на Windows 8 ама Windows store на 10 е одличен. Доста популарни игри што ги има за Android и iOS може да се најдат за Windows на PC. Истите може да се играат и со џојстици така да забавата за деца е одлична, Minion Rush, Subway Runner, Beach Buggy, Sonic Dash итн.
   
Слични теми
 1. filipp
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  3,115
 2. kuzman0v
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  996
 3. AndrejGagale
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,119
 4. FATAL ERROR !
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  786
 5. semir
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  4,444
Вчитување...

Сподели

Вчитување...