• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Игри од Plati.ru за Switch

  • Ја почнал/а темата
  • #1

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,478
4,068
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Дали има некој искуство со купување на игри од plati.ru за Switch?

Генерално цените се екстра (пример 5еур за Mario Maker 2), со тоа што купуваш акаунт со играта, правиш de-link на веб и потоа го линкаш на твојата конзола. Ова како што знам не е нелегално од технички аспект, со тоа што на plati.ru имаат предупредување дека треба да играш ОФЛАЈН инаку може да ја блокираш конзолата.

Не ми беа проблем толку 5-те евра да тестирам колку вториов дел... :)

Едит - ако може некој нека го смени насловот во Игри од Plati.ru за Switch
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,217
27,773
kalco.ru
Имам купувано клучеви од plati.ru, не за свич ама искуството било позитивно. Само гледај селерот да има многу продажби и позитивен фидбек и немаш гајле. После плаќање инстант ти стиг на емаил клучот.
 

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1,275
1,523
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
RX 580 GTS XXX Edition 8GB
Case
CM Chassic K280
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10
Треба да почнам проценти да лапам од plati.ru бе :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,478
4,068
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Имам купувано клучеви од plati.ru, не за свич ама искуството било позитивно. Само гледај селерот да има многу продажби и позитивен фидбек и немаш гајле. После плаќање инстант ти стиг на емаил клучот.
ne zboram za sellers, tuku specificno koristenje na vakvi akaunti za igri na Switch dali bi imalo problem.
Inaku znam deka se dobri :)
 

WeiWuWei

Gaining Experience
17 јануари 2020
280
166
Многу добра страна
Инаку со што плаќате на тие нарачки што нема опција за debit/credit card?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,478
4,068
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Многу добра страна
Инаку со што плаќате на тие нарачки што нема опција за debit/credit card?
Ве молам да не ја шириме темава, ова е во Switch делот со специфично прашање на почетокот.
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1,339
2,162
Јас не би рискирал, особено ако стварно може да дојде да доведе до brick-ирање на конзолата.

Како што разбрав though, со првото идење онлајн ти ја губиш играта. Тоа е сосема океј, ама што правиме на пример ако во меѓувреме ти се посака да поиграш Doom 64, каде што мора да бидеш онлајн за да пуштиш играта. Ако некој од вас тестира, споделете искуство.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,478
4,068
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro

123456

Practice makes perfect
12 април 2013
1,465
1,025
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Не, ако земеш не можеш никогаш да одиш онлајн, така да баталив комплетно...
ама мора прво онлине да се најавиш па од коа ке се симне играта , да се исклучи нетот, сеа земав една одма грешка пасворд ехехе

него да не знаеш кој хакува свич?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,128
Мислења
838,954
Членови
29,038
Најнов член
Aspasija42
На врв Дно