• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Играње GENERALS преку интернет?

• Ја почнал/а темата

ajvar

Intern
19 август 2008
297
6
Еднаш пробав да играм GENERALS преку интернет со еден другар но ми пишуваше дека морам да имам оригинално цд.Ме интересира дали некако може да се пробие оваа заштита
пс ова се однесува на GENERALS 1 и GENERALS ZERO HOUR

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Еднаш пробав да играм GENERALS преку интернет со еден другар но ми пишуваше дека морам да имам оригинално цд.Ме интересира дали некако може да се пробие оваа заштита
пс ова се однесува на GENERALS 1 и GENERALS ZERO HOUR
Online преку Генералс менито неможеш да играш без оргиналнен сериски број. За тоа користиш Hamachi и потоа одиш LAN Lobby па одиш на Direct Connect и му внесуваш Hamachi IP адреса ако го нема другиот што креира за да му се поврзеш, меѓутоа претходно одиш во Options и местиш Internet IP: твојата интернет ИП адреса треба да ја одбереш, и местиш Local IP: твојата hamachi ИП адреса треба да ја одбереш. Ај види па кажи што си направил. БТВ ако сакаш подетални информации како да се подеси hamachi, слободно обрати ми се! :bravo:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,598
Мислења
824,335
Членови
28,092
Најнов член
mkcoach
На врв Дно