1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Играчки Конзоли (генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од toshex, 8 Декември 2018.

 1. makadam

  makadam
  Intern

  12
  8
  28 Март 2011
  Имам прашање околу нинтендо 3д хл не работи слотот од сд картичката. Дали некој од вас го имал овој проблем? Скоро го донесов од уса се беше во ред но сега не препознава ниедна игра кога е ставена на слот, а гледам на ебеј има еден куп за продажба нови слотови за овој модел. Некое искуство?

  Sent from my SM-N920V using Tapatalk
   
 2. Ile sopov

  Ile sopov
  Intern

  12
  1
  1 Мај 2018
  Машко
  Iskustva so playstation 4pro ili si xboxone s i x vo makedonija sto e pdobro i poigrivo kaj nas mislam na on line igranje PUBG. CALLOFDUTI. I mnogu drugi pozdrav i blagodaram
  Iskreno bas barav odgovor dali kajnas vo mk e dobro da se igra i poseduva xboxone x ili s zaredi igrite fondot mislam i kakva e grupata na igraci pozdrav
   

Сподели

Вчитување...