1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Igra torrent virus

Дискусија во форумот 'Компјутерска безбедност' започната од zmija, 10 Јули 2019.

 1. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  347
  195
  26 Мај 2007
  NoLifer
  Spustiv igra lada racing od 2006 .od torrent ruski.ja instalirav klikam na shorcut da ja pustam pisi nesto protection tio mavam jes to start need admi istrator permison i ti yes .ze restartira pc mava updates windows.i voila ne se pusta windowso odi dignsostinv reparing .probav restore ne fajka reest takodje uninstal update nemozi .i sega mozi da se slikam imav od poslednive 2 god raboti ne mi e se bekup napraeno.
   
  На Lokvan и Sharlovski им се допаѓа ова.
 2. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  887
  583
  1 Јуни 2016
  [​IMG]
   
  На Sonic.01, Draynor, causevd и уште 17 други им се допаѓа ова.
 3. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  449
  350
  26 Јуни 2012
  Машко
  I think it's trying to communicate...

  OT:
  Кој windows?
  Што прави при бутирање?
  Проба ли со live linux дали имаш уште фајлови по дисковите?
   
  На Draynor и ТАТА_МАТА им се допаѓа ова.
 4. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  347
  195
  26 Мај 2007
  NoLifer
  Windows 10 ne startova do maticnata asus i pisi dignostic problem i posle vleguva vo ona meniti od windows soe za reset i sl vo windows ne butira uopste.ke teeba da go vadam star pc .cd rom nemam so usb nesto ke treba da se zamaram da pram linux ili nekoja druga programa i plus stariot e na ide ovaj na sata
   
 5. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  347
  195
  26 Мај 2007
  NoLifer
   

  Прикачени датотеки:

 6. Gregorius_Morganus

  Gregorius_Morganus
  Intern

  33
  23
  27 ноември 2018
  Не ти бутира во виндоус воопшто? Можеш у сејф моуд да бутираш?
   
 7. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  347
  195
  26 Мај 2007
  NoLifer
  не пробав секако .старио компјутер го приклучив сега ,имам усб стик , која програма да ја снимам за д проверам linux live или некоја слична цд ром немиработи
   
 8. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  887
  583
  1 Јуни 2016
  Зошто ти е ЦД ром кога на USB се праи Live ubuntu?
  Ако не ти се експериментира толку и немаш намера да чепкаш, земи инсталирај 10ка наново, само не прај формат него инсталира го у истата партиција и чекај да заврши.
  После префрли си фајловите некаде и земи форматирај го.
  Профит.
   
  На zmija и Gregorius_Morganus им се допаѓа ова.
 9. Gregorius_Morganus

  Gregorius_Morganus
  Intern

  33
  23
  27 ноември 2018
  @zmija направи како што ти вика @mihovkris за да не се малтретираш со линукс лајв. Два пати инсталација ти е, ама шта чеш. Али најсигурно ти е формат да напраиш на цел диск, којзнае каков вирус си закачил и можно е да ти се сите фајлови инфицирани.

  Испратено од Redmi 5 преку IT.mk форум апликација
   
  На zmija му/ѝ се допаѓа ова.
 10. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  347
  195
  26 Мај 2007
  NoLifer
  Ќе напрам од усб windows 10 да инсталирам така напрајв пред две год не се сеќавам каако точно ама ќе пребарам нет мислам од официјалната спуштив image,
   
 11. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,372
  919
  8 Декември 2009
  Сакам кажам не можам речам.
   
 12. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  103
  67
  20 Септември 2013
  Машко
  Штом ти дава ва влезеш во "repair" менито, направи му ресет ПЦ и одбери ја опцијата да ги зачува сите фајлови. До сега ова ме има спасено во повеќе десетици случаи. И да, направи ли Win update, и сличајно ако нешто сецне, се прекине, доаѓаш до ваков случај.
  Така да, ресетирај, (ќе ти избрише се што ти е инсталирано и ќе добиеш "fresh install" на Win. Зачувај што се ти треба, и бриши после цел диск.
   
 13. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,820
  2,051
  19 Јули 2013
  Што стори бре...
   
  gOJDO, Tozo8 и на NecrotoX им се допаѓа ова.
 14. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,141
  4,361
  4 ноември 2013
  Машко
  Интересно му е :D
   
 15. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  103
  67
  20 Септември 2013
  Машко
  Што да правам, досадно ми е на работа, па чичко Бил често знае ми отвори работа да не седам џабе
   
 16. Trtka

  Trtka
  Intern

  9
  15
  11 Април 2018
  Доколку имаш повеќе хардови, направи му disable во боот опцијата , остави го само хардот на кој го имаш оперативниот систем.
   
 17. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  347
  195
  26 Мај 2007
  NoLifer
  пробав и тоа ,два пати ,оди до 100 проценти ама нејќи да се регенерира ,пиши на крај it has a problem .има и друга опвија reset all ама се ќе се избриши. Королёв , у нас есть проблемы
   
 18. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,598
  1,359
  27 Јануари 2011
  Машко
  Зошто толку комплицирање. Ти пишаа погоре.
  Или стави УСБ линукс и копирај податоци. или извади го дискот и приклучи го на друг ПЦ и таму копирај по датоци.
  Никакви инсталации преку постоечки податоци. Не знаеш што направил вирусот.
   
 19. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  347
  195
  26 Мај 2007
  NoLifer
  usb linux ќе напрам ,ако се пристапни податоци .ќе напрам нов email so cloud оти можи да има вируси и таму ќе зацувам нешто побитно drug pc neam nov da probam.или режаќ двд да си купам sata pa ke izrezam
   
 20. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,598
  1,359
  27 Јануари 2011
  Машко
  Под Линукс не може да направи ништо вирус, не се секирај за тоа.
  Ако немаш друг ПЦ појди кај пријател, роднина, комшија или комшивка.
   
 21. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  146
  167
  3 Јануари 2019
  Машко
  Или чекај на Steam sales и купувај си малечки игри за по $1. Препоставувам дека од стим не се фаќа вирус. :blank:
   
 22. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  347
  195
  26 Мај 2007
  NoLifer
  баш ја провервав дали ја има на стеам да ја купам ,ама не му беше реиздадена .и немаше од каде ,дајте некој линк за линукс директно да напрам оти овај не го бива компјутер старио прегрева дури не се прептертил
   
  Последна промена: 11 Јули 2019
 23. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  891
  1,042
  9 Јуни 2011
  Машко
  Ама на Steam ја нема lada racing od 2006 :)
   
 24. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  347
  195
  26 Мај 2007
  NoLifer
  Играта e zaebana има starforce zastita ako nekoj uspej da ja spusti i da ja instalira neka kazi kako ? retka igra ,reko koj a ima igrano slaba distribucija plus ruska.praena e so budget 500000 marki :) ima zaebanci disable cdrom neso kao ....lada racing club
  i nekoj drug imal slicn problrm Installed and my computer stopped working(antivirus went offline and i was not be able to do anything). Using the safe mode i managed to remove the game by system recovery and tsadam, my computer started working!

  So i think this is a virus, do not download
   
 25. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  347
  195
  26 Мај 2007
  NoLifer
Слични теми
 1. vladence
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,598
 2. Goran1990
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,592
 3. npoptomov
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  566
 4. RedEvil
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  784
 5. Bontino2
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  407
Вчитување...

Сподели

Вчитување...