• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Игра која ви оставила најголем емотивен впечаток

bogdan.j

Gaining Experience
16 февруари 2018
103
236
Гостивар
ntpmk.net
Која игра не сте можеле да ја извадите од памет после завршување ? За мене е дефинитно Silent Hill 2. Иако изиграна пред многу многу години, приказната и атмосферата што се доживува во играта е незаменливо.
 

Gaston

Unstoppable
9 февруари 2011
1,658
2,941
Gaston's setup  
Audio
AR
Која игра не сте можеле да ја извадите од памет после завршување ? За мене е дефинитно Silent Hill 2. Иако изиграна пред многу многу години, приказната и атмосферата што се доживува во играта е незаменливо.
Тоа е тоа, Silent Hill серијалот. Си почнал тема и си ја забетонирал, си можел одма и клуч да побараш.

Само... двојката ти е изиграна одамна, ти оставила таков впечаток и толку?
Резил море, јас ја имам преку 10 пати секоја SH игра уживано. За 2, 3 и 4 зборам.
Другите послабо, по 2-3-4 пати.
За двојката имаш комjунити енхансед едишн: Silent Hill 2: Enhanced Edition - About the Project
Ако си ја играл одамна и само еднаш, штета е да не ја истераш вака енхансната.
 

bogdan.j

Gaining Experience
16 февруари 2018
103
236
Гостивар
ntpmk.net
Тоа е тоа, Silent Hill серијалот. Си почнал тема и си ја забетонирал, си можел одма и клуч да побараш.

Само... двојката ти е изиграна одамна, ти оставила таков впечаток и толку?
Резил море, јас ја имам преку 10 пати секоја SH игра уживано. За 2, 3 и 4 зборам.
Другите послабо, по 2-3-4 пати.
За двојката имаш комjунити енхансед едишн: Silent Hill 2: Enhanced Edition - About the Project
Ако си ја играл одамна и само еднаш, штета е да не ја истераш вака енхансната.

SH 2 ја имам свртено едно 2 пати на времето. SH 3, и SH 4 по еднаш. Shattered Memories на PS2 незнам дали ја имаш изиграно(ја има сега и за на ПЦ), ти препорачувам да ја изиграш ! Еднаш ја свртев, али boy what a ride ! Фала ти на за enhanced edition типот ќе го погледнам обавезно.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,187
Мислења
879,742
Членови
30,814
Најнов член
SandraNikola
На врв Дно