• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Игра која ви оставила најголем емотивен впечаток

bogdan.j

Gaining Experience
16 февруари 2018
103
236
Гостивар
ntpmk.net
Која игра не сте можеле да ја извадите од памет после завршување ? За мене е дефинитно Silent Hill 2. Иако изиграна пред многу многу години, приказната и атмосферата што се доживува во играта е незаменливо.
 

eX3v1l

On your way to fame
2 мај 2011
1,201
934
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10

NightfurY

Gaining Experience
16 февруари 2018
155
224
Kрушево абер пристигна !
Многу јака игра BloodRayne. Читав пред некое време дека прават Remaster и ке може да се изигра уште еднаш.
Ejjj да не сум знаел баш би било убаво јас првиот и вториот дел ги изиграв предобри ми се ,штета што филмот го утнаа иначе кога ке имаш инфо пиши одма ја играм .
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
3,230
5,915
CzRNh7NXnoHwCgUsJd6pKk.jpg


Spec Ops: The Line

Неколку моменти што за времето беа иновативни, особено една сцена во која веднаш сфаќаш што си направил...
 

Zippo

On your way to fame
22 октомври 2014
918
762
Zippo's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-3930K CM Hyper D92
Motherboard
ASUS SABERTOOTH X79
Storage
Samsung 750 EVO 500GB
PSU
CM V 650
RAM
32GB DDR3 1333
Video card
Onboard
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Gembird Bluetooth
OS
Windows 10, Windows Server 2016
PES 6-ката Master League со ПСЖ
 

toshex

the fool
18 септември 2013
5,702
6,493
Мелмак
Undertale е најкултна игра во декадава.

Мене лично најмногу импакт ми има оставено DEPONIA во последните 10 години.

Други honorable mentions би биле DREAMFALL серијалот, legacy of kane серијалот, LBA (little big adventure) серијалот, The Legend of Zelda серијалот и секако Pokemon Crystal конкретно (сите покемон игри се слични ама Crystal ми има посебно место).

Tales of Monkey Island секако да не ја заборавиме, иако Deponia повеќе ми се свиѓа (црпи инспирација од но мислам дека како комплет серијал беше за нијанса подобра депонија). А од тие шо сакам да ги играм постари а тешко се наоѓаат па ќе мора да ги емулирам валјда ќе ја издвојам Earthbound - игра на која и се токмам подолго време и избегавам спојлери и видеа за истата.
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
3,230
5,915
PES 6-ката Master League со ПСЖ

Солза пушти?
Мислењето е автоматски споено:

Undertale е најкултна игра во декадава.

Мене лично најмногу импакт ми има оставено DEPONIA во последните 10 години.

Други honorable mentions би биле DREAMFALL серијалот, legacy of kane серијалот, LBA (little big adventure) серијалот, The Legend of Zelda серијалот и секако Pokemon Crystal конкретно (сите покемон игри се слични ама Crystal ми има посебно место).

Tales of Monkey Island секако да не ја заборавиме, иако Deponia повеќе ми се свиѓа (црпи инспирација од но мислам дека како комплет серијал беше за нијанса подобра депонија). А од тие шо сакам да ги играм постари а тешко се наоѓаат па ќе мора да ги емулирам валјда ќе ја издвојам Earthbound - игра на која и се токмам подолго време и избегавам спојлери и видеа за истата.

Слаб пост 3/10:
 • Треба да почнеш со вовед од кога гејмаш
 • Многу мешање на англиски и македонски убаво е литературно да се пишува
 • Граматички грешки како наслови што почнуваат со мала буква
 • Кратенки кои само еднаш се користат (LBA пример), нема потреба од нив едноставно пиши го целото име
 • Би било многу убаво ако ставиш слики од сите игри
 • Треба да се наведе зашто овие игри ти оставиле импакт, особено главната DEPONIA

@fuzzjaw го возвраќаме ударот! :devilish:
 
Последна промена:

Zippo

On your way to fame
22 октомври 2014
918
762
Zippo's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-3930K CM Hyper D92
Motherboard
ASUS SABERTOOTH X79
Storage
Samsung 750 EVO 500GB
PSU
CM V 650
RAM
32GB DDR3 1333
Video card
Onboard
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Gembird Bluetooth
OS
Windows 10, Windows Server 2016
Солза пушти?
Мислењето е автоматски споено:Слаб пост 3/10:
 • Треба да почнеш со вовед од кога гејмаш
 • Многу мешање на англиски и македонски убаво е литературно да се пишува
 • Граматички грешки како наслови што почнуваат со мала буква
 • Кратенки кои само еднаш се користат (LBA пример), нема потреба од нив едноставно пиши го целото име
 • Би било многу убаво ако ставиш слики од сите игри
 • Треба да се наведе зашто овие игри ти оставиле импакт, особено главната DEPONIA

@fuzzjaw го возвраќаме ударот! :devilish:
Да, на двата гола на Јепес
 

G4M3R

Practice makes perfect
26 јуни 2012
825
1,012
Prince of Persia: Warrior Within - За мене No.1 игра и приказна. 100пати да ја вртам никогаш не ми здосадува.
I am the architect of my own destruction. So this is it, what is written in the timeline cannot be changed.

Crysis серијалот. Иако на многумина не им се допаѓа толку тројката. Мене ми остави многу голем впечаток, бидејќи по толку комплексната сторија и пресврти, конечно доаѓа крајот.
This is not just a suit Michael...

И од последно RDR2, особено официјалниот крај пред епилогот.
Последните зборови на Артур, самата сцена, предавството... Како воз ме удрија. I gave you all I had... I did...:cry:
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1,608
3,811
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Фала Богу некој ја напиша најдобрата игра на сите времиња.

Не се појавувајте во темава ако не ви е изиграно ова парче генијалност.
Не гуглајте ништо, симнете, затворете врата, затворете прозор, изиграјте у one take. 3 саати е.

Не ми е јасно како ми промакнала играва, генерално сум љубител на инди игрици.
Енивеј, ја земав сабајлево, стварно се завршува во еден здив, одлична!
Фала на препорака!
 

bogdan.j

Gaining Experience
16 февруари 2018
103
236
Гостивар
ntpmk.net
Фала Богу некој ја напиша најдобрата игра на сите времиња.

Не се појавувајте во темава ако не ви е изиграно ова парче генијалност.
Не гуглајте ништо, симнете, затворете врата, затворете прозор, изиграјте у one take. 3 саати е.
Ме заинтересира и мене ова. Ќе ја земам !
 
 • Љубов
Реакции: Avid

toshex

the fool
18 септември 2013
5,702
6,493
Мелмак
Слаб пост 3/10:
 • Треба да почнеш со вовед од кога гејмаш
 • Многу мешање на англиски и македонски убаво е литературно да се пишува
 • Граматички грешки како наслови што почнуваат со мала буква
 • Кратенки кои само еднаш се користат (LBA пример), нема потреба од нив едноставно пиши го целото име
 • Би било многу убаво ако ставиш слики од сите игри
 • Треба да се наведе зашто овие игри ти оставиле импакт, особено главната DEPONIA

@fuzzjaw го возвраќаме ударот! :devilish:

Те обожавам! Дури сеа видов ме изнасмеа.
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,181
3,476
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NV1 500GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master V750 GOLD V2
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
A4 X5 MAX Bloody Gaming Esports Stone Black
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,186
Мислења
879,738
Членови
30,813
Најнов член
viktor7
На врв Дно