• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

iexplorer.exe

Koja antivirusna e najdobra

 • NOD32

  Гласови: 6 50,0%
 • Avira antivirus

  Гласови: 1 8,3%
 • bitdefender_antivirus_2008_32b

  Гласови: 5 41,7%
 • AVG

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласале
  12
 • Анкетата е затворена .

dime_zd

Intern
8 јуни 2008
33
0
Imam eden problem.
Vo kompijuterot imam eden virus se vika iexplorer.exe ko ke go pustam kompijuterot cekam da se pusti 10 min i toj virusot se pusta na 4 pati.

Ako znaj nekoj so koj antivirus da go icistam neka kazi ????

Gnasa virus :pcuenje:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
iexplorer.exe is a process belonging to the AdClicker advertising program. This process monitors your browsing habits and distributes the data back to the author's servers for analysis. This also prompts advertising popups. This process is a security risk and should be removed from your system

Исклучи го start up преку msconfig..

Инаку на странава има и iexplorer.exe removal http://www.2-spyware.com/file-iexplorer-exe.html

Провери од овде..

btw. Што анти вирус имаш во моментов?
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
198
Постирај изввештај од HijackThis програмата. Бесплатна е и можеш да ја најдеш овде.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Обиди се со еден од анти спајверите што ти ги постирав и кажи резултат..
Проблемот е до спајвер, не е до вирус.. Но незнам зошто и анти вирусниве не го откриваат..
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Со кој програм скенираше? Види во логот, и наведи кој е вирусот..
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
198
Дај бе стави го лог фајлот од HijackThis!
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
saaf.mk
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Со Norton Symantec + Internet Security 2007/08 ... Кај комшиите успешно беше со Нортон ... :chudenje:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
@dime_zd

Истиот проблем го има и тука. Провери, можеби ќе најдеш решение. Јас би ти препорачал Kaspersky Internet Security. Ќе ја активираш опцијата Registry Guard и потоа од Task Manager ќе ги гасиш процесите што мислиш дека се штетни. Кога ќе пробаат да се активираат пак, Касперски ќе те праша и ти нема да дозволиш. Потоа ќе го најдеш фајлот и ќе го избришеш.

Што се однесува до анкетата за антивирусите, ќе ја затворам бидејќи таква анкета и тема веќе постои.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.139
Мислења
894.117
Членови
31.856
Огласи
326
Најнов член
MajkaTi
На врв Дно