• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

IE problem?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

cinderella

Intern
5 јануари 2008
30
0
Imam problem so IE, stom uplaim pc vednas mi se pojavuva send error report i toa bez da se konektiram na internet, a ovaj error mi se pojavuva nekolku pati na den, izbrisav pa installirav pak no se uste ovo mi se pojavuva. A koga vlezam vo IE toj raboti normallno..Vo sto bi mozel da bide problemot?? :ermm:
Ako zna nekoj da mi pomogne :)
Blagodaram ...
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
Imam problem so IE, stom uplaim pc vednas mi se pojavuva send error report i toa bez da se konektiram na internet, a ovaj error mi se pojavuva nekolku pati na den, izbrisav pa installirav pak no se uste ovo mi se pojavuva. A koga vlezam vo IE toj raboti normallno..Vo sto bi mozel da bide problemot?? :ermm:
Ako zna nekoj da mi pomogne :)
Blagodaram ...
odi u start->run pisi regedit odi na ovaa lokacija

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main

i podesi vaka:

IEWatsonEnabled = (DWORD) 0
DWNeverUpload = (DWORD) 1
DWNoExternalURL = (DWORD) 1
DWNoFileCollection = (DWORD) 1
DWNoSecondLevelCollection = (DWORD) 1

mislam deka ke pomogne....
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

cinderella

Intern
5 јануари 2008
30
0
ey od ovie
IEWatsonEnabled = (DWORD) 0
DWNeverUpload = (DWORD) 1
DWNoExternalURL = (DWORD) 1
DWNoFileCollection = (DWORD) 1
DWNoSecondLevelCollection = (DWORD) 1 nisto nemam vo MAIN da ne se mozda vo nekoe drugo mesto...??
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

cinderella

Intern
5 јануари 2008
30
0
Mozes da mi obajsnis malku podobro bidejki nista ne te razbiram, kako da podesuvam i sto...??
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Imam problem so IE, stom uplaim pc vednas mi se pojavuva send error report i toa bez da se konektiram na internet, a ovaj error mi se pojavuva nekolku pati na den, izbrisav pa installirav pak no se uste ovo mi se pojavuva. A koga vlezam vo IE toj raboti normallno..Vo sto bi mozel da bide problemot?? :ermm:
Ako zna nekoj da mi pomogne :)
Blagodaram ...
А тоа send error report ти пишува дека е од ИЕ? Можеш и еден printsrc да фрлиш тука ако не ти е тешко.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Error report-от е од Internet Explorer-oт.

Види провери некој Add-on да не ти прави проблем (Tools/Manage Add-ons/Enable or Disable Add-ons...) Ако имаш инсталирано некој додаток на IE деновиве, пробај да му направиш Disable. Јас го имав истиов проблем кога инсталирав T-Mobile SMS service и тоа ми правеше проблем и постојано ми излегуваше Error report. Откако му направив Disable, IE си работи нормално.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
stiskas Ctrl+Alt+Del, odis vo tabot Processes i baras proces pod ime "iexplore.exe". Go selektiras i klikas End Process -> End Process.
Posle odis vo Run-> msconfig , pa vo startup tabot baras dali ima "iexplore.exe", i ako ima go odselektiras i odis OK
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Брат, стави си Opera или Mozzila па да те виде Господ :p
Проблемот е тоа што ова се појавува при стартување на компјутерот. Мислам дека тоа со msconfig би требало да ти помогне пред да се одлучиш за преинталација на windows.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
А што би те коштало да пробаш и вака..
Десен клик на My Computer, па Properties, потоа оди на Advanced, потоа Error Reporting, означи Enable error reporting, па Choose Programs.., следно All programs in this list, оди add, browse, и побарај c:\program files\ Internet Explorer, штиклирај iexplore и оди Open.
Со ова го оневозможвиш тоа Send Error/ Don't Send..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #15

cinderella

Intern
5 јануари 2008
30
0
hehe sve sum citala i sve sum probala, no sepak e isto , ne znam sto da pravam :(:( , no sepak vi blagodaram na site sto se obidaa da mi pomognat, ako nekoj drug znae da go resi problemot neka pisuva...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,856
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно