• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ideja za sajt

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #3

bigmen

Intern
22 јуни 2008
65
0
www.managercenter.net
целта е тестирање на прегледност...

после некое време со линк поддршка рангирање, меѓутоа главна цел е прегледност
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
тогаш прегледност ти е на 1 од 10
тоа ads ти уништува се

дизајн не коментирам бидејќи не гледам никакво дизајн тука
има само едно "лого" горе и толку
нафрлани ads и текст и слики

идеја нема да добиеш:)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Лошо лошо.. Повеќе ми личи на word документ, од колку на web страна.. Не гледам никаков дизајн..:ha:
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Не личи ни на ворд бре,туку на notepad документ :LOL:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Не личи ни на ворд бре,туку на notepad документ :LOL:
Во notepad неможеш да ставиш слика :p

Шала на страна.. Ако не друго, барем потсреди ги поставените слики..
Пример, стави ги сликите од страна, а текстот на средина или слично.. Но, сепак.. Со 3 слики, и пола страна текст незнам како би го извел да личи на нешто..
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Ти фали CSS.

Хедерот и логото, даваат слика како страницата да е од 1999та.
Текстот е премногу обичен и неприкладно нафрлен, гледај padding да ти биде еднаков секаде, заради естетика и прегледност.

И како што кажав погоре, сето ова со еден фин CSS фајл би се решило. Најди некоја ситна но пријатна слика за позадина, табелите замени ги со CSS, измени го стилот на текстот (гледај да прилега на позадината)..

И нов хедер нели. А кога сме кај хедер, добро би било да има и футер :)

Во глобала, тоа е тоа што би "изменил" околу сајтот. Евентуално би гледал сликите да имаат некоја сразмерност а не рандом димензии на различни слики..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно