• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Идеја: Петиција за откажување на учеството на Евровизија

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Луѓе не знам... не знам со кој памет можел некој да признае ова како саглам песна:
[ame="http://youtube.com/watch?v=BSyyzx3hlGk"]YouTube - Macedonia 2008 - Tamara&Vrcak&Adrijan - Vo imeto na ljubovta[/ame]


Дај да организираме петиција со која ќе го откажеме учеството на овогодинешниов избор... па ова е срамота... :)))
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
POTPIS 1 :))
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Па види, не викам не и така многу скандали не тресеја во врска со неа. Па може да се апстинира едно 2 години минимум. Па после тоа да се консолидираме добро и да пратиме саглам некој.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
POTPIS 2 :))

 

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
10000 potpisi od moja strana- ednska nemoze da se naprave edna saalm pesna sekoja godina odeme so nekoja glupava ali ovaa godina definitivno epten ja opleskame.:plachko2:
p.s. kakva ke bese na Boki 13 podobra so mislete.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
10000 potpisi od moja strana- ednska nemoze da se naprave edna saalm pesna sekoja godina odeme so nekoja glupava ali ovaa godina definitivno epten ja opleskame.:plachko2:
p.s. kakva ke bese na Boki 13 podobra so mislete.
Мајка ми го гледала спотот на песната која требало бојан 13 да ја изведува со биг мама. И вика дека песната била интересна а со бојан како шоумен била уште подобра.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53

Јао се гледа многу си го сакаш мачето :)

BTW кој ја слушнав песнава, мислам не цела зош ја исклучив после минут ме заболи глава од тоа гласојте несинхронизирани.

Значи гласам и ја во петицијата, само што уште ја нема:LOL:
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Значи гласам и ја во петицијата, само што уште ја нема:LOL:
Da i jas glasam, ali ke se naprai li, oti vaka dzabe samo se iskazuvaat mislenjata. A i da bi se napravilo dali bi se ispolnilo, sepak...

A Za boki prvin mislev deka e sramota ako otide toj na evrovizija da ne pretstavuva. Ali pa posle si vikam mozda ke bide bolje taka, toj da ne pretstavuva. Zosto!? Pa zatoa sto kolku sto mozam da zabelezam jas, poveke na evrovizijata ne se bara pejacki sposobnosti, nego scenska izvedba (spored poslednive nekolku pobedi sto imav sansa da gi gleam). A ne nekoja si vakva najjobicna pesna koja sto nema nikoja si sinhronizacija kako sto kaza dulemk...

P.S. Uste edna iskrenost :p gi mrazam vrcak i tamara, zimi se :))

Pozz
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Јас не гласам...
Добро викаат србите... боље спречити него лечити... а не ние секоја година после изборот цимолиме... Само јас лично по форуми сретнав повеќе од 800 луге кои гласале за „Паркети“ (не ми беа фаворити) а на изборот имаа само околу 800 гласа... ма дај шо не ја укинат... мтв пропадна, тие самите не се организирале па евровизија ќе организираат...

Песната на Врчак освен ритмот иако веќе видено, излитено и не се произведува од 2000 друго нема ништо интересно... барем зурли и тапани да имало ќе се вадевме на традицијата.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Никогаш сме немале песна за на Евровизија. А во врска со гласањето, тоа си е приказна за себе.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Песната е за на никаде подобро Каролина да пееше пак Мојот свет него овој срам
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
WTF????? Ovaa pesna ke odi na evrovizija??? Lele ne sum go gledal izborot... Eve uste eden potpis od mene :)
PS Glas nikakov!
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Losho ispeano, nikakva scenska izvezbda (guzhva na bina), dosadna-miljon pati chuena-glupava melodija, tekstot ochekuvan...

Ama ok neka idat, belkim kje svatat deka pred sve za da si u muzikata treba da si kreativen :-D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,647
Членови
29,485
Најнов член
ooooti
На врв Дно