Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

IdeaPad Gaming 3 15ACH6

Статус
Затворена за нови мислења.

Rilind

professional curtain replacer
26 февруари 2019
407
599
Rilind додаде нов оглас:

IdeaPad Gaming 3 15ACH6 - Проценка

Здраво дечки, ако може една проценка за лаптопот, со овие спецификации:

Processor - AMD Ryzen 5 5600H (6C / 12T, 3.3 / 4.2GHz, 3MB L2 / 16MB L3)
Graphics - NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti 4GB GDDR6, Boost Clock 1485 / 1597.5MHz, TGP 85W
Chipset - AMD SoC Platform
Memory - 2x 8GB SO-DIMM DDR4-3200
Storage - 512GB SSD M.2 2242 PCIe 3.0x4 NVMe
Standard Ports -
2x USB 3.2 Gen 1
1x USB-C 3.2 Gen 1 (support data transfer only)
1x HDMI 2.0
1x Ethernet (RJ-45)
1x...

Видете го целиот оглас...
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.127
2.444
Панелите се многу различни и многу менуваат во цената.
Помалку пари, има сличен лаптоп по перформанси но многу различен монитор.
Сепак е користен лаптоп па мора да е помалку од нов :)

Пробај со 43, па спуштај..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.973
Мислења
972.597
Членови
35.322
Огласи
2.920
Најнов член
pupszio
На врв Дно