• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Идеален Македонски етер?

Ви ce дoпaѓaaт ли сoдpжинитe koи ги нудaт Мakeдoнckитe e-мeдиуми?

 • Да

  Гласови: 0 0.0%
 • Добро е, но може и подобро

  Гласови: 10 55.6%
 • Не

  Гласови: 8 44.4%

 • Вкупно гласале
  18
 • Ја почнал/а темата
 • #1

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Мене ич не ми е идеален. Преку глава ми е од јужно американски серии од јави-се-па-ние-ќе-те-побараме квизови од топ шоп реклами од ток шоуа со квази водители...
Единствено гледам „Ентер“, „Ајде дома“, „Весела дружина“ и слушам „DJs corrner“... и ептен ретко гледам по некој добар филм...

П.С. јо јо ова е хип хоп теза... :nikako:
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Премногу малку време посветувам на следење на локални медиуми за да дадам точна проценка. Гласав за втората опција, колку да не биде "Не".

Се случува во ударни дневни термини на телевизиите да нема ништо освен сапунски серии и вести (кои имаат иста содржина со претходните), евентуално некој квиз за кој не е потребно знаење туку само мобилен телфон (и кредит, за тие што се на prepaid).
Има и работи кои ми се допаѓаат, би ја издвоил телевизија Телма од моите омилени :)
Сигурно дека може да биде подобро. Кога можеше пред 10-15 години, зошто да не биде и сега?
 

Moscow_BoY

Intern
12 јуни 2007
260
4
securzone.blog.com.mk
Далеку е од идеален, но мислам дека А1 постепено се подобрува, да не кажам станува првата македонска телевизија. Затоа што МТВ се срам за Македонија како држава, Сител не ги сакам затоа што се puppets на владата итн... ТВ4 почна добро, иако еве не го покажуваа првиот викенд од скијачката сезона. Така да иако не гледам многу телевизија, и кога гледам не гледам македонски канали, но сепак мислам дека А1 имаат најдобра програма, со што помалку шпански сапуници...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,856
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно