1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Идеа за андроид апликација

Дискусија во форумот 'Java' започната од Bontino2, 1 Декември 2012.

 1. Bontino2

  Bontino2
  Intern

  170
  16
  21 ноември 2012
  Машко
  Dajte nekoj primer da napravam nekooja ednostavna no interesna aplikacija.!!
   
 2. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  620
  171
  29 Септември 2010
  Во последниов период интересна работа е што секој сака да добие бесплатно идеја само да ја развие до финален производ... и со тоа да си оствари добар профит, зашто некој би ти дал идеја ти да се закрасиш со истата?
   
  На Boldozer му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bontino2

  Bontino2
  Intern

  170
  16
  21 ноември 2012
  Машко
  Jas se isprobuvam da pravam aplikaci i da mi daj idea so ima veza koj jas samo si ekspirementiram?
   
 4. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  620
  171
  29 Септември 2010
  а што ако случајно ете апликацијата биде многу успешна па почнеш ти бизнис да праивш со истата? тој што ке ти даде пример како што викаш ти кој го врти после ?
  отвори гугл побарај идеи тука тешко дека ке добиеш
   
 5. Avid

  Avid
  Guru

  4,467
  6,721
  21 Јануари 2009
  ceco не го тупи
  bontino напрај апликација што ќе се поврзува со онлајн билтените на кладилниците и ќе наоѓа највисоки коефициенти
   
  На hmmm и lamja им се допаѓа ова.
 6. lamja

  lamja
  Gaining Experience

  424
  181
  1 oктомври 2008
  Машко
  napravi aplikacija za merenje potrosnja na gorivo po zadadeni vrednosti
   
  На swan и Sintrax им се допаѓа ова.
 7. Sintrax

  Sintrax
  Gaining Experience

  105
  85
  20 Септември 2012
  Машко
  Одлична идеја.
   
 8. Bontino2

  Bontino2
  Intern

  170
  16
  21 ноември 2012
  Машко
  Baram barem uste eden da ja naprajme aplikacijata oti ne mozam sam!!
   
 9. lamja

  lamja
  Gaining Experience

  424
  181
  1 oктомври 2008
  Машко
  ja neznam da znaev ke napravev:)
   
 10. Bontino2

  Bontino2
  Intern

  170
  16
  21 ноември 2012
  Машко
  znajs da programiras?
   
 11. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,685
  14,261
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Red Tube viewer and downloader
   
  На Jovan.74, hebocig, IntelAmd и уште 5 други им се допаѓа ова.
 12. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,442
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Асален торент клиент со подршка за DHT/PXE
   
  На Avid и Sintrax им се допаѓа ова.
 13. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,685
  14,261
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Можеш и нешто како усовршена верзија на Autocad.
   
 14. Sintrax

  Sintrax
  Gaining Experience

  105
  85
  20 Септември 2012
  Машко
  Е сеа се те разбра :D
   
  На hebocig му/ѝ се допаѓа ова.
 15. alek99

  alek99
  Gaining Experience

  452
  384
  28 Јануари 2008
  Машко
  Малку си ми конфузен?? Која од овие апликации реши да ја правиш, т.е. за која бараш ортак? И со што ќе ја програмираш?

  1.апликација што ќе се поврзува со онлајн билтените на кладилниците и ќе наоѓа највисоки коефициенти
  2.aplikacija za merenje potrosnja na gorivo po zadadeni vrednosti
  3.Red Tube viewer and downloader
  4.Асален торент клиент со подршка за DHT/PXE
  5.Усовршена верзија на Autocad.
   
  На Bozinoska му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,829
  26,024
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  @Bontino2 дај бе немој да го тролаш форумов молимте.
   
  На stefan_v и psyside им се допаѓа ова.
 17. B^nDIT

  B^nDIT
  Gaining Experience

  1,124
  311
  6 Февруари 2010
  Машко
  Брате ти бараш некој да ти даде идеја , друг да ја реализира а ти да им шефуваш на форумов а?

  Инаку чим даваме идеи , ја би сакал една апликација како WolframAlpha.
   
 18. Bontino2

  Bontino2
  Intern

  170
  16
  21 ноември 2012
  Машко
  Ke ja programiram so NetBeans
   
 19. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,601
  5,175
  20 Април 2007
  Машко
 20. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,685
  14,261
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  @SaleSK

  Се извинувам модераторе, кое правило го прекршува Botnino2?
   
 21. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,601
  5,175
  20 Април 2007
  Машко
  Прашањето е: Кое го почитува?
   
 22. boge_k

  boge_k
  Gaining Experience

  68
  70
  11 Април 2007
  На Bozinoska му/ѝ се допаѓа ова.
 23. hebocig

  hebocig
  Gaining Experience

  653
  139
  7 Јануари 2010
  Машко
 24. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,145
  605
  2 ноември 2012
  Направи апикација за мерење на мозокот на човекот.
   
  На Bozinoska му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Sintrax

  Sintrax
  Gaining Experience

  105
  85
  20 Септември 2012
  Машко
  Со Kernel подршка 2.6.35 и API level 16 (4.1) :D
   
  На Bozinoska и Boldozer им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...