Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

i9 13900K RTX4090 Конфигурација

Статус
Затворена за нови мислења.

champagnepepe

Баниран/a
21 ноември 2019
125
253
Скопје
champagnepepe додаде нов оглас:

i9 13900K RTX4090 Конфигурација - 4.949 €

Се продава конфигурација:
CPU: Intel Core i9 13900K
GPU: Gigabyte RTX4090 GAMING OC 24GB
RAM: 32GB Corsair Dominator DDR5
MB: Asus Z690 ROG Maximus HERO
NVME: 1TB WD SN850
Cooling: Corsair XH303i Watercooling
CASE: Jonsbo MOD3
PSU: Corsair RM1000X 80+ Gold Fully Modular

Купен пред месец за 5400 евра. Со гаранција на сите делови посебно. Лична достава до дома. Не се продава одделно.
Цена 4949 евра.

Контакт пп.

Видете го целиот оглас...
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.795
17.363
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Дали има гаранција?
и може ли фотки од конфигурацијата?
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.795
17.363
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Мене не ми е јасно зошто администраторите и модераторите толерираат вакви тролови и ги оставаат да се гаат на форумов.

1) невозможно е конфигурацијата да ја купил пред еден месец затоа што процесорот воопшто не беше достапен за да се купи било каде пред 1 месец, а исто и графичката картичка (која можеби ја имало во Америка на newegg, но дур стигне до овде ќе поминеа најмалку две недели за да ја донесе овде, да не зборам за царина, шпедиција и слично)
2) на побарани фотки и дополнителни информации за гаранции и слично ликот не одговара
3) нема оставено никаков контакт ни телефон, ни e-mail, а невозможно е да му се прати приватна порака воопшто
4) Само што го постави огласот авторот „успеал“ да го продаде компјутерот
5) Претпоставува дека се работи за малолетно дете кое има навика да трола на форумов, особено по огласи каде милува да става Хехенца.
 
Последна промена:

Astraion

Unstoppable
24 ноември 2012
2.043
3.039
Струмица
Го пратам уште кога се активира на форумот со билдање коментари, кога набилда цифра 50 почна да прави дубари со огласите. Менуваше аватари, едитираше коментари итн.
Не знам како уште го толерираат админите. Вакви корисници би ги ставил под лупа и два жолти перма бан.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.201
31.845
roka.mk
Се двоумев дали да го банирам само од огласи или перма... па се одлучив перма поради тоа што нема ниеден корисен пост па така неговото отсуство нема воопшто да се почуствува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
46.550
Мислења
964.777
Членови
34.921
Огласи
2.634
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно