1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка i7 конфигурација

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gamon, 10 Јануари 2020.

 1. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  500
  496
  15 Септември 2014
  bekrija
  Procesor: i7-6700K 3.4Ghz (OC 4Ghz)
  Graficka: Asus Strix 1070 8GB DDR5
  RAM 2x8GB Kingston DDR4 2133Mhz
  ssd Samsung Evo 850 - 250GB
  hdd 1TB WD
  Maticna: ASUS H110M-R
  Kukiste: CoolerMaster Storm Enforcer
  Napojuvanje: CoolerMaster Vanguard V - 650W
   
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  427
  239
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  offtopic: OC na h110?
   
  На gamer-eddie и Rukfash им се допаѓа ова.
 3. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  500
  496
  15 Септември 2014
  bekrija
  исправка процесорот е 4гхз тб 4,2
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,075
  26,777
  4 Септември 2008
 5. smole

  smole
  Unstoppable

  3,075
  3,542
  18 Април 2007
  Ако ја продаваш на делови прв се пријавувам за процесорот.
   
 6. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  500
  496
  15 Септември 2014
  bekrija
  би сакал процена за сите делови одделно
   
  Последна промена: 10 Јануари 2020
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,436
  13,567
  23 Јануари 2008
  Манга
  Procesor: i7-6700K 3.4Ghz (OC 4Ghz) = 9000
  Graficka: Asus Strix 1070 8GB DDR5 = 13000
  RAM 2x8GB Kingston DDR4 2133Mhz = 2700
  ssd Samsung Evo 850 - 250GB = 1200
  hdd 1TB WD = 1500
  Maticna: ASUS H110M-R = 1500
  Kukiste: CoolerMaster Storm Enforcer = 3000
  Napojuvanje: CoolerMaster Vanguard V - 650W = 3000

  Топтан = 34K
   
 8. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  500
  496
  15 Септември 2014
  bekrija
  фала говедо цар си
   
  На Mario Markovski му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,436
  13,567
  23 Јануари 2008
  Манга
  Не вреѓај, не сум говедо. gOJDO ми е никнејм.
   
  На Tomekk, Grimriper, Draynor и уште 15 други им се допаѓа ова.
 10. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  500
  496
  15 Септември 2014
  bekrija
  сакав културен да сум, само.....
   
  На DelphiUser и Mario Markovski им се допаѓа ова.
 11. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  500
  496
  15 Септември 2014
  bekrija
  оди на продажба со фиксна цена и без праќање по карго и сл, превземање од СК ајродром.
  процесор+рам+плоча 13 500 само комплет
  графичка 13 000
  куќаре 3000
  напојување 3000
  ссд 1500
  хдд 1500
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 12. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  500
  496
  15 Септември 2014
  bekrija
  ссд -резервирано
   
  На bugarce му/ѝ се допаѓа ова.
 13. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  500
  496
  15 Септември 2014
  bekrija
 14. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  500
  496
  15 Септември 2014
  bekrija
  процесор+рам+плоча 13 500 само комплет + гратис кулер спире

  куќаре 3000
  напојување 3000

  хдд 1500
   
 15. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  500
  496
  15 Септември 2014
  bekrija
 16. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  500
  496
  15 Септември 2014
  bekrija
  куќаре 3000
  напојување 3000
  upload_2020-1-17_1-18-24.png
   
 17. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  500
  496
  15 Септември 2014
  bekrija
 18. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  500
  496
  15 Септември 2014
  bekrija
  уште куќарето за продажба
   
 19. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  500
  496
  15 Септември 2014
  bekrija
 20. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  500
  496
  15 Септември 2014
  bekrija
  2500 за куќарево фиксно, цигара не е запалена во близина на куќарево од 37,4 метри.ж
  upload_2020-1-28_18-58-57.png
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  500
  496
  15 Септември 2014
  bekrija

Сподели

Вчитување...