1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено i7 Desktop PC

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од poljakot, 28 Јануари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. poljakot

  poljakot
  Gaining Experience

  133
  75
  20 oктомври 2010
  Машко
  Здраво дечки, би ве замолил да направите проценка на следнава конфигурација.
  Процесор Intel Core i7 5820k
  Рам меморија 16GB Kingston hyperX Fury 2x8gb 2666mhz ddr4
  Матична Gigabyte GA-X99-UD3
  Хард диск Western digital Blue 1TB WD10EZEX
  Напојување Deepcool Quanta DQ750EVO 80PLUS GOLD
  Графичка Gigabyte GTX750ti Windforce 2GB ddr5
  Куќиште Zalman Z12
  Напомена: Деловите се со измината гаранција, но целосно функционални. Нивната исправност може да се провери.
   
  stefan_off, zipi123 и на mkextremer им се допаѓа ова.
 2. windows8

  windows8
  On your way to fame

  753
  979
  12 Февруари 2012
  Машко
  15k
   
  На poljakot и champagnepepe им се допаѓа ова.
 3. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  486
  441
  14 Јануари 2016
  Машко
  cpu-12k
  mb-5k
  ram-4k
  disk-2k
  psu-3.5k
  gpu-2k
  case-1.5k
   
  На poljakot му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,393
  13,458
  23 Јануари 2008
  Манга
  Процесор Intel Core i7 5820k = 7500 денари
  Рам меморија 16GB Kingston hyperX Fury 2x8gb 2666mhz ddr4 = 3700 денари
  Матична Gigabyte GA-X99-UD3 = 4500 денари
  Хард диск Western digital Blue 1TB WD10EZEX = 1500 денари
  Напојување Deepcool Quanta DQ750EVO 80PLUS GOLD = 2800 денари
  Графичка Gigabyte GTX750ti Windforce 2GB ddr5 = 2500 денари
  Куќиште Zalman Z12 = 1500 денари
  ------------------------------------------------------------

  Ја не би ги делел процесорот од матичната, само во пакет би ги дал. За се топтан можеш да смалиш на 23k денари.
   
  Последна промена: 28 Јануари 2020
  gamer-eddie, poljakot, Draynor и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. poljakot

  poljakot
  Gaining Experience

  133
  75
  20 oктомври 2010
  Машко
  Ви благодарам за проценките, компјутерот оди на продажба за 23000. Со него иде водено ладење Deepcool gamer storm captain 240 гратис (не можам да гарантирам за функционалноста, затоа иде гратис). Би ги замолил модераторите да го променат префиксот проценка.
   
  mviktors, stefan_off и на Mario.Bog им се допаѓа ова.
 6. poljakot

  poljakot
  Gaining Experience

  133
  75
  20 oктомври 2010
  Машко
 7. poljakot

  poljakot
  Gaining Experience

  133
  75
  20 oктомври 2010
  Машко
  Резервиран до утре.
   
 8. poljakot

  poljakot
  Gaining Experience

  133
  75
  20 oктомври 2010
  Машко
Слични теми
 1. drown
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,098
 2. Snake
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,203
 3. Pece_648
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  869
 4. SonicMK
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  940
 5. pauly
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  1,989
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...