Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено i7 Desktop PC Build

Статус
Затворена за нови мислења.

puscyfer

Gaining Experience
10 декември 2010
61
157
puscyfer додаде нов оглас:

i7 Desktop PC Build - 26.000 ден.

Конфигурација (куќиште) на продажба:
Procesor: Intel i7 6700K (Deep Cool Gammax? cooler)
Maticna: Gigabyte Z270 HD3P
Graficka: Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming 6GB (rev.2.0)
Ram: DDR4 Kingstone Hyper X Fury 2666 Mhz 16 GB (2x8GB - CL15)
SSD Samsung 850 EVO 250GB
HDD Western Digital Blue 1TB 7200rpm
LG DVD/RW
Napojuvanje: PSU Deep Cool 600W 80+ Bronze

Koristen delovno (photoshop/acrobat) - Igra nemal prilika da provozi :cry:

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.224
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно