Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

I7 9700k или i9 9900k

Статус
Затворена за нови мислења.

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8.362
5.358
OHRID кај ензероно
dejan_str додаде нов оглас:

I7 9700k или i9 9900k - Проценка

Купувам некој од наведениве процесори. Ако имате некоја понуда пишете по пп. Може и замена со моја доплата. Имам i5 9600k голден семпл е се оверклокова без проблем до 5.2гхз а за 5гхз работи на 1.28 volt vcore

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.082
Мислења
974.220
Членови
35.392
Најнов член
gegert33
На врв Дно