1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка I7 7700k конфигурација

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од viksa86, 14 oктомври 2019.

 1. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  864
  808
  22 Април 2011
  Машко
  MB: Asus Z270 TUF Mark2
  CPU: Core i7 7700K /delid OC @5GHZ купен пред една година, нема гаранција
  RAM: 16GB
  CPU Cooler: Antec Kuhler H20 1250, купен пред 3 години, користен многу малку
  VGA: Asus rx 580 4gb dual oc
  SSD:
  480 gb m2
  Psu Xfx 1000w platinum full modular.
  Case: Cooler Master Master Case 5 Pro
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 14 oктомври 2019
  shifty, stefan_off и на Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,796
  1,572
  22 oктомври 2012
  Машко
  Time traveler...? :p
   
  На Speedster, Tenny, Boldozer и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,943
  12,242
  23 Јануари 2008
  Манга
 4. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  864
  808
  22 Април 2011
  Машко
 5. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  154
  254
  5 Април 2018
  Машко
  За брза продажба 400е, а ако ти се чека може да земеш мах 500е, ама тешко.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 6. marto

  marto
  Gaining Experience

  165
  161
  25 Јули 2013
  Машко
  кога ке оформиш цена пишими заинтерсиран сум
   
 7. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  864
  808
  22 Април 2011
  Машко
  Оди на продажба 490 еур.
   
  shifty, gOJDO и на Mario.Bog им се допаѓа ова.
 8. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  864
  808
  22 Април 2011
  Машко
 9. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  864
  808
  22 Април 2011
  Машко
 10. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  864
  808
  22 Април 2011
  Машко
  Продадено, може клуч.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...